KNAB: Padsmit «Rīgas satiksmes» konsultantu nodarbināšanā varētu būt bijušas nelikumības

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Pastāv pamatotas aizdomas, ka saistībā ar daļu "Rīgas satiksmes" konsultantu notikuši noziedzīgi nodarījumi, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" teica Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) vadītājs Jēkabs Straume.

28 ar «Saskaņu» saistīti «Rīgas satiksmes» konsultanti. Kas viņi ir?

28 ar «Saskaņu» saistīti «Rīgas satiksmes» konsultanti. Kas viņi ir?

Pēc “De facto” aprēķiniem, 28 cilvēki, ar ko "Rīgas satiksme" pēdējos gados slēgusi līgumus, tieši vai pastarpināti ir saistīti ar “Saskaņu”, Nilu Ušakovu vai Rīgas domes struktūrām, kur strādājušie par konsultantu darbu saņēmuši gandrīz 600 000 eiro. Starp konsultantiem ir arī žurnālisti.

 Jautāts, cik šādu gadījumu konstatēts, Straume atbildēja: "Padsmit."

Skaitu viņš nekonkretizēja. To, vai KNAB aizdomas apstiprināsies, noskaidros Valsts policija.

Straume arī neatklāja, cik tālu pašlaik tikuši izmeklētāji, norādot, ka nevēlas izdarīt spiedienu uz viņiem. "Uz rokām viņi nesēž," norādīja Straume. Viņš arī pastāstīja, ka izmeklētāji sadarbojas ar kolēģiem Eiropā, jo "Rīgas satiksmes" korupcijas gadījumos iesaistīta arī Eiropas fondu nauda.

KONTEKSTS:

Pēdējos trijos gados "Rīgas satiksme" noslēgusi vairākus simtus līgumu ar aptuveni 60 privātpersonām. Informācija par šiem visiem līgumiem nokļuvusi LTV raidījuma “De facto” rīcībā. Pēc “De facto” aprēķiniem, 28 no viņiem tieši vai pastarpināti saistīti ar “Saskaņu”, Nilu Ušakovu vai Rīgas domes struktūrām, kur strādājušie par konsultantu darbu saņēmuši gandrīz 600 000 eiro

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti