KNAB lūdz tiesu uz trīs mēnešiem apturēt «Rīcības partijas» politisko darbību

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa 30.novembrī plkst.12 plāno skatīt Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) prasību par politiskās partijas "Rīcības partija" darbības apturēšanu uz trim mēnešiem, noskaidroja aģentūra LETA.

Tiesa aģentūru LETA informēja, ka prasībā lūgts uzdot "Rīcības partijai" trīs mēnešu laikā izpildīt KNAB 2017.gada 1.septembra lēmumu, ar kuru tai uzlikts pienākums iemaksāt Valsts budžetā 15 340 eiro.

KNAB aģentūrai LETA pavēstīja, ka, veicot partiju 2016.gada pārskatu, saņemto biedru, iestāšanās naudu un ziedojumu likumības un patiesuma pārbaudes, 2017.gadā konstatēja, ka "Rīcības partija" bija saņēmusi pretlikumīgus ziedojumus 15 340 eiro apmērā.

Proti, ziedojumi bija veikti no partiju finansēšanas likumā neatļauta finansēšanas avota. Tādējādi, ievērojot iepriekšminēto, politiskajai partijai ar KNAB lēmumu tika uzdots atmaksāt valsts budžetā šos pretlikumīgi iegūtos finanšu līdzekļus.

Politiskā partija, kuras nosaukums iepriekš bija "Eiroskeptiķu Rīcības partija", KNAB lēmumu pārsūdzēja tiesā.

Augstākā tiesa iepriekš atteica ierosināt kasācijas tiesvedību sakarā ar politiskās partijas kasācija sūdzību, līdz ar ko spēkā stājies Administratīvās apgabaltiesas spriedums, ar kuru tika lemts noraidīt partijas pieteikumu par KNAB 2017.gadā pieņemto lēmumu.

Ņemot vērā, ka politiskā partija tai uzdoto pienākumu, tai skaitā veikt pretlikumīgi iegūto finanšu līdzekļu 15 340 eiro atmaksu valsts budžetā, nav izpildījusi, KNAB saskaņā ar Politisko organizāciju finansēšanas likumā un Politisko partiju likumā noteikto vērsās tiesā ar prasības pieteikumu par šīs partijas darbības apturēšanu.

Partijas valdes loceklis Einars Graudiņš aģentūrai LETA sacīja, ka izvirzītajām apsūdzībām partija nepiekrīt un uzskata, ka KNAB prasība ir kļūdaina, jo, viņuprāt, minētais finansējums politiskai partijai ir bijis likumīgs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti