Panorāma

I. Rimšēviča krimināllietu nodod tiesai

Panorāma

Policija konfiscē divus lūšus

KNAB aiztur arī uzņēmēju G. Rāvi

KNAB kratījis arī Rāvim daļēji piederošo «Roadeks»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) kratīšana notikusi arī uzņēmumā "Roadeks", kas pastarpināti pieder "Skonto būves" patiesā labuma guvējam Guntim Rāvim, LTV atzina "Roadeks" valdes priekšsēdētājs Uldis Klaperis.

Jau ziņots, ka kriminālprocesā, kurā aizturēta Rīgas domes deputāte un bijusī Latvijas Universitātes (LU) rektora vietniece Baiba Broka (Nacionālā apvienība) iespējamais kukulis bija noformēts kā ziedojums Brokas vadītajai Latvijas Biatlona federācijai. Pieejamā informācija rāda, ka Biatlona federācija pēdējos trīs gados saņēmusi trīs ziedojumus, kuri bijuši 20 000 eiro apmērā, tostarp vienu no "Roadeks".

Klaperis stāstīja, ka tas ir bijis viens no kārtējiem ziedojumiem, ko uzņēmums veic katru gadu. Jautāts, vai ziedojums saistīts ar Rāvi, Klaperis atbildēja, ka "tas bija uzņēmuma lēmums, ka mēs ziedosim. Guntis Rāvis ir viens no uzņēmuma akcionāriem." Jautāts sīkāk, vai tā bija Rāvja iniciatīva, Klaperis aizbildinājās, ka parakstījis dokumentus KNAB, kas aizliedz viņam detalizēti runāt par lietu.

Uz jautājumu, vai "Roadeks" ir bijusi kratīšana, Klaperis gan atbildēja: "Jā, protams."

Aģentūra LETA iepriekš vēstīja, ka "Roadeks" 20 000 eiro federācijai ziedojis 2017.gadā. "Firmas.lv" informācija liecina, ka uzņēmumam ir trīs patiesā labuma guvēji - Uldis Klaperis, Jānis Ansviesulis un Rāvis. 50% "Roadeks" kapitāldaļu pieder uzņēmumam SIA "Brīvais kalns", kura amatpersonas ir Rāvis un ar uzņēmēju Andri Šķēli saistītais Edgars Šķenderis.

"Brīvais kalns" kapitāldaļas vienādās daļās pieder SIA "INPO 10" un SIA "GRF Investments". "INPO 10" patiesā labuma guvējas ir Kristiāna Lībane-Šķēle, Madara Šķēle-Dupate un Anete Šķēle-Pētersone. Savukārt "GRF Investments" patiesā labuma guvējs ir Rāvis.

"Roadeks" pērn strādājis ar 8 968 245 eiro lielu apgrozījumu un 380 882 eiro lielu peļņu, savukārt 2017.gadā uzņēmumam bijis 7 943 435 eiro liels apgrozījums un 510 815 eiro liela peļņa.

Kopumā Latvijas Biatlona federācija pēdējos trīs gados saņēmusi 52 ziedojumus, kuru kopēja summa veido 293 042 eiro. Ziedojumu summas variē no 70 eiro līdz 30 000 eiro.

KONTEKSTS:

Pirmdien, 8.jūlijā, KNAB darbinieki veikuši procesuālas darbības "Skonto" grupas līdzīpašnieka Rāvja birojā un dzīvesvietā. LTV zināms, ka Rāvis ir aizturēts, tāpat aizturēts uzņēmējs Ivars Millers.

Rāvja pārstāve Elīna Dobulāne aģentūrai LETA apgalvoja, ka Rāvim KNAB sāktajā kriminālprocesā nav piemērots nekāds statuss.

Pirmdien aizturētā Nacionālās apvienības politiķe Baiba Broka vēl joprojām atrodas apcietinājumā. Viņa atstādināta no rektora vietnieces amata un zaudējusi arī vadītājas amatus abās LU iepirkumu komisijās, paziņojumā medijiem norādīja LU.

LU rektora vietniece infrastruktūras attīstības jautājumos Edīte Megne, kas bija Brokas vietniece komisijā, kas atbild par Torņkalna kompleksa iepirkumiem, sacīja, ka konkursu par Rakstu māju, kas bija fināla stadijā, uz laiku iepauzēs, lai saprastu, vai tur nav kaut kādas nelikumības. Konkursā piedalījies arī “Skonto būve”, bet LU neatklāja, vai tas iekļuva fināla četriniekā. Vienlaikus komisijas priekšsēdētājas vietniece noraidīja iespējamību, ka  Broka būtu varējusi vienpersoniski ietekmēt konkursa komisijas lēmumu. 

KNAB pirmdien vēstīja, ka birojs esot ieguvis ziņas, kas liecina, ka kāda valsts amatpersona, būdama iepirkumu komisijas priekšsēdētāja vietniece, iespējams, darbojusies konkrētu uzņēmēju interesēs. Procesa virzītāja rīcībā esošie fakti dod pamatu uzskatīt, ka valsts amatpersona, iepriekš vienojoties, pieņēmusi uzņēmēju kukuļa piedāvājumu, kukuli noformējot kā ziedojumu kādai biedrībai. Iespējamā kukuļa summa neesot mazāka par 20 000 eiro.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti