KNAB aizdomas par Ropažu novada pašvaldības amatpersonu kukuļošanu apmaiņā pret uzvaru iepirkumos

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) otrdien, 31. janvārī, veiktās kriminālprocesuālās darbības vairākos objektos Ropažu novada pašvaldībā saistītas ar aizdomām par iespējamu pašvaldības amatpersonu kukuļošanu, ko fiziska persona īstenojusi juridiskas personas interesēs ar mērķi panākt uzņēmuma uzvaru pašvaldības rīkotajos publiskajos iepirkumos, kā arī par kukuļņemšanas atbalstīšanu, informēja KNAB.

KNAB kriminālprocesu uzsāka 2022. gada 24. oktobrī un izmeklēšanu veic par kukuļdošanu, kukuļņemšanu un kukuļņemšanas atbalstīšanu.

KNAB pirmstiesas izmeklēšanā pārbauda iestādes rīcībā nonākušo informāciju par iespējamu Ropažu novada pašvaldības amatpersonu kukuļošanu, ko fiziska persona īstenojusi juridiskas personas interesēs, kā arī par kukuļņemšanas atbalstīšanu.

Iespējamās kukuļošanas mērķis bijis panākt juridiskās personas uzvaru pašvaldības rīkotajos publiskajos iepirkumos, kas īstenoti laika posmā no 2021. gada līdz kriminālprocesuālo darbību veikšanai.

Pašlaik astoņām kriminālprocesā iesaistītajām personām ir tiesības uz aizstāvību. Septiņām no šīm personām piemēroti drošības līdzekļi, kas nav saistīti ar brīvības atņemšanu.

KNAB turpina veikt pirmstiesas izmeklēšanu un nostiprināt iegūtos pierādījumus. Plašāku informāciju par kriminālprocesu KNAB sniegs, tiklīdz tas netraucēs izmeklēšanas interesēm.

KONTEKSTS:

Ropažu novada domē otrdien ieradās KNAB darbinieki aizdomās par kukuļošanu. Ropažu novada domes priekšsēdētāja Vita Paulāne ("Latvijas attīstībai") norādīja, ka KNAB pārstāvji ieradušies pie kāda pašvaldības darbinieka. Citas informācijas domes priekšsēdētājai nebija.

KNAB apstiprināja, ka kriminālprocesuālās darbības pašvaldībā veiktas kriminālprocesā, kas sākts 2022. gada 24. oktobrī aizdomās par kukuļdošanu, kukuļņemšanu un kukuļņemšanas atbalstīšanu. Ziņu aģentūras LETA rīcībā esošā informācija liecina, ka KNAB izmeklētajā lietā Ropažu pašvaldībā varētu būt iesaistīta bijusī Garkalnes pašvaldības izpilddirektore Jeļena Toca. Toca pašlaik ir Ropažu pašvaldības izpilddirektora vietniece un strādā Garkalnes pagasta pārvaldē.

Pašvaldību reformā no 2021. gada 1. jūlija Ropažu novadā tika apvienoti Ropažu, Garkalnes un Stopiņu novads, kā arī Inčukalna novada Vangažu pilsēta.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti