KNAB 1.reizi publicējis amatpersonas vārdu, kura pārkāpusi likumu par interešu konfliktu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 11 gadiem un 4 mēnešiem.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) pirmo reizi oficiāli publicējis tās amatpersonas vārdu, kura pārkāpusi likumu "Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā", liecina KNAB mājaslapā ievietotā informācija.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) pirmo reizi oficiāli publicējis tās amatpersonas vārdu, kura pārkāpusi likumu "Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā", liecina KNAB mājaslapā ievietotā informācija.

KNAB no 18.jūlija savā mājaslapā var publicēt to amatpersonu uzvārdus, kuru darbībā ir konstatēti likuma "Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā" pārkāpumi.

Birojs secinājis, ka Valsts policijas darbiniece bez Valsts policijas priekšnieka atļaujas savienojusi savu amatpersonas amatu ar apkopējas darbu kādā vidusskolā, tādējādi pārkāpjot likuma "Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā" noteiktos speciālos amatpersonas amata savienošanas ierobežojumus un ienākumu gūšanas ierobežojumus.

Lietas izskatīšanas ietvaros netika konstatēts, ka sieviete būtu veikusi ar amata pienākumu pildīšanu saistītas darbības attiecībā uz vidusskolu, kā dēļ secināts, ka likumā noteiktais amatu savienošanas ierobežojuma pārkāpums nav radījis interešu konfliktu.

KNAB gan konstatēja, ka pārkāpums nav nodarījis būtisku kaitējumu valsts iekārtai un sabiedrības interesēm, kā arī ar likumu aizsargātām personu tiesībām un interesēm, tāpēc tika pieņemts lēmums izbeigt lietvedību administratīvā pārkāpuma lietā, atzīstot sievietes administratīvo pārkāpumu par nenozīmīgu un izsakot viņai mutvārdu aizrādījumu.

Jau ziņots, ka KNAB un Valsts ieņēmumu dienests (VID) no 18.jūlija savās mājaslapās var publicēt to amatpersonu uzvārdus, kuru darbībā būs konstatēti likuma "Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā" pārkāpumi.

Pirms tam apkopotā veidā abas iestādes drīkstēja publiskot tikai amatpersonu ieņemtos amatus un izdarītā pārkāpuma būtību.

Abas iestādes savās mājaslapās var norādīt pārkāpumu izdarījušās amatpersonas vārdu, uzvārdu, ieņemamo amatu, pārkāpuma būtību un tā izdarīšanas laiku, kā arī par pārkāpumu pieņemto lēmumu.

Minētās institūcijas informāciju gan varēs ievietot tikai pēc tam, kad stājies spēkā un likumā noteiktajā termiņā nav apstrīdēts vai pārsūdzēts attiecīgās institūcijas lēmums vai stājies spēkā attiecīgs tiesas nolēmums.

Administratīvo pārkāpumu kodekss par valsts amatpersonas funkciju veikšanu interešu konflikta situācijā paredz naudas sodu no piecdesmit līdz divsimt piecdesmit latiem, atņemot tiesības ieņemt valsts amatpersonas amatus vai bez tā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti