Ķesterciemā «Nāc līdzās!» radošajā nometnē bērni jau gatavojas Ziemassvētkiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem un 10 mēnešiem.

Pirmdien Ķesterciema “Albatrosā” sākusies "Fonda Nāc līdzās!" radošā nometne. Tā turpināsies visu nedēļu un noslēgsies ar koncertu svētdien 14.00. Nometnē visu nedēļu skanēs Ziemassvētku melodijas, jo šajā nometnē tiekas talantīgi jaunieši ar īpašām vajadzībām, kuri iekļuvuši laureātu godā Integratīvajā mākslas festivālā "Nāc līdzās!" un sāk gatavot savus priekšnesumus labdarības koncertam "Nāc līdzās Ziemassvētkos!".

Šogad koncerta muzikālais vadītājs ir komponists un mūziķis Rihards Zaļupe. Lai nometnē darbs ritētu sekmīgi, labdarības akcijas producente un idejas autore Sarma Freiberga ar komponistu jau tikušies vairākkārt, lai katram dalībniekam piemeklētu atbilstošu dziesmu, lai atrastu vislabāko skatuves partneri no profesionālajiem mūziķiem. Šonedēļ Rihards Zaļupe iepazīsies ar katru solistu, skaidros viņam piemērotāko tonalitāti, meklēs dziesmas raksturu un citas nianses.

Šogad arī "Nāc līdzās!" korim būs liels uzdevums – tam speciāli veidots Ziemassvētku dziesmu popūrijs, kurā bez kora piedalīsies arī solisti.

Katram dalībniekam nometnē būs iespēja strādāt individuālās nodarbībās gan pie balss pedagoga, gan pie skatuves dziedāšanas prasmēm, ja dzied pie mikrofona. Paralēli dziedāšanas prasmēm šogad būs iespēja sākt apgūt tādus instrumentus kā ģitāra un ukulele. Iespējams, ka kādu dienu dzirdēsiet kādu no mūsu laureātiem spēlējam, piemēram, ukuleli, kas mazā  izmēra dēļ ir piemērota cilvēkiem ratiņkrēslos.

Visu nometnes laiku Radošajā istabā būs iespēja apgūt dekupāžu un zīmēšanu jaunās mākslinieces Felicitas Gāgas vadībā, arī pērļošanu, darboties ar kinētiskajām smiltīm un polimēriem. 

Katrs rīts nometnē sākas ar rīta vingrošanu, katru pusdienlaiku var peldēt baseinā, ja jūrā ūdens par vēsu, būs arī joga saullēktā pie jūras fizioterapeites Laumas Belovas vadībā, deju terapija pie Lienes Ķinces, kā arī ārstnieciskā vingrošana, ko nodrošina fizioterapeite Elizabete Deičmane. 

Nometnes dalībnieki arī vienu dienu dosies uz Slīteres dabas parku ekskursijā, kur dalībniekus gaidīs biologs Vilnis Skuja un dalīsies ar savām enciklopēdiskajām zināšanām.

Bet, lai izklaidētos, ballīti nometnē rīkos Nikolajs Puzikovs un Gatis Mūrnieks.

Sestdiena tiks veltīta ēst gatavošanas prasmēm – notiks konkurss “Salātu eksplozija”, kurā nometnes dalībniekiem pašiem būs jāveido savi salāti. 

Nodibinājuma “Fonds Nāc līdzās!” aicinājums ir dot bērniem ar īpašām vajadzībām iespēju parādīt savus talantus sev un citiem, tādējādi ar mākslas palīdzību veicinot integrēšanos sabiedrībā. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti