4. studija

Kāpēc no veikalu plauktiem pēkšņi pazuduši cūku tauki?

4. studija

Cik ilgi pastāvēs "melnais punkts" Lielvārdes un Biķernieku ielas krustojumā?

Kurš uzņemsies atbildību par kanalizācijas noplūdi pie Ķengaraga avota?

Ķengaraga populārā avotiņa apkaimes uzņēmumus un patversmi nākamgad pieslēgs kopējai kanalizācijai; noplūdes vairs nebūs

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Rīgā, Ķengaragā, pie dzeramā ūdens ņemšanas vietas pēc kanalizācijas vairs nesmako. Tomēr joprojām aktuāls ir jautājums par vietējo uzņēmumu, kā arī patversmes "Zilais krusts" pieslēgšanu kopējai pilsētas kanalizācijas sistēmai, lai kanalizācijas noplūdes šajā teritorijā vairs nebūtu iespējamas. 

ĪSUMĀ:

  • Ķengaragā apkaimē pie avotiņa bija kanalizācijas noplūde, ko izdevās likvidēt.
  • Līdz pat nākamajam gadam noplūdes var atkārtoties, jo neviens neuzņemas atbildību.
  • "Rīgas ūdens" nākamgad plāno pieslēgt uzņēmumus un patversmi kopējai sistēmai.
  • Kad uzņēmumi būs pieslēgti kopējai kanalizācijai, noplūdes vairs nebūs.

Tieši blakus Ķengaraga avotiņam, no kura ik dienas dzeramo ūdeni ņem desmitiem cilvēku, tika konstatēts piesārņojums. Uzņēmums "Rīgas pilsētbūvnieks" saņēma brīdinājumu – ja nesakops piesārņoto teritoriju, būs jāmaksā brangs sods. Darbi noritēja raiti, taču, no kurienes iztek kanalizācijas ūdeņi, neviens tā arī nenoskaidroja.

"Mēs tajā zemes gabalā, kas tur ir, aizdambējām ciet tās kanalizācijas caurules vai kanalizācijas trubas, vai kā viņas tur sauc, pie mums vairāk nekādas ūdens noplūdes nenotiek.

Plus vēl aizvakar mūsējie ir aizgājuši augšā paskatīties, kas notiek pie "Zilā krusta". Mēs arī viņiem vienu aku esam aiztaisījuši ciet un otru arī aizbērām, bet viņiem vēl tur paliek, un es domāju, ka tas ir tikai dienu jautājums, ka tas kaut kur gāzīsies ārā. Jo mūsu būvnieki teica, ka paskatījās c– tur viena šahta ir 8 metrus dziļa, bet viņa esot jau bijusi pilna… Vairāk nekā līdz pusei. Tā kā kaut kādā brīdī kaut kur tecēs, bet vairs ne mūsu gabalā," stāstīja uzņēmuma pārstāvis Ivo Kiršblats.

Uzņēmumā "Rīgas pilsētbūvnieks" raidījumam skaidroja, ka nav pieejamas vēsturiskās kartes, kurās attēlota bijušās militārās bāzes ūdensvada un kanalizācijas sistēma, tāpēc neviens nevar prognozēt, no kurienes un kad kanalizācija atkal piesārņos vidi un tecēs Daugavā. Tikmēr vietējie uzņēmēji norādīja – problēma jau sen būtu atrisināta, ja "Rīgas ūdens" būtu bijis ieinteresēts tos pieslēgt vienotajai pilsētas kanalizācijas sistēmai. 

"Es par savu to kanalizāciju runāju, ka man arī, redziet, te ir sausā tualete... Mums pilsētas ūdens ir, bet pilsētas kanalizācijas nav. Es ar viņiem mēģināju kaut kā – varbūt mūs tur varat, kaut kā… Milzīga "betona siena". Ej un tur runājies... Tur bija nulle vispār, nulle ieinteresētības! Viņi teica, ka mūsu līnijas ir nezin kur, un "tā nav mūsu problēma", un aptuveni tā," pastāstīja kāds vietējais uzņēmējs.

"Zilā krusta" vīriešu patversmē ziemas sezonā uzturas aptuveni 150 cilvēku, šobrīd vidēji – 80. Arī šajā evaņģēlisko kristiešu draudzes mītnē ir nodrošināts pilsētas ūdens, taču kanalizācija jāizved pašiem. Dažādās Rīgas domes institūcijās pie durvīm klauvēts jau kopš 2016. gada. Patversmes pārstāve Maija Smane uzvēra, ka problēma ir akūta jau vairāk nekā 10 gadus.

Patversme nedēļā tērē vismaz 300 eiro, lai izsūknētu kanalizācijas ūdeņus no teritorijā esošajām akām.

"Kad mums bija karantīnas periods, tas bija jādara katru dienu, jo 100 cilvēki bija šajā ēkā, tad rēķiniet – viena sūknēšanas reize – 100 eiro. Un katru dienu, tad tie ir nenormālie līdzekļi," norādīja Smane. Viņa uzsvēra, ka naudu varētu izmantot organizācijas attīstībai vai ēkas restaurācijai.

Uzņēmumā "Rīgas ūdens" par samilzušo kanalizācijas un notekūdeņu problēmu Rīgas pievārtē zina jau gadiem. Un tikpat ilgi aicina paciesties, līdz uzņēmumiem un iestādēm vairs nebūs ik dienas jāraizējas, vai asenizatoru pakalpojumu sniedzēji paspēs laikus un kanalizācija neplūdīs pāri akas malām, radot piesārņojumu. 

"Jā, viņi ir lūgušies, un jau pagājušajā gadā mēs sākām šo projektu realizēt. Proti, mums bija nepieciešams projekts, lai īstenotu šos darbus. Nācās lauzt  līgumu ar projektētājiem objektīvu apsvērumu dēļ.

Tāpēc mēs paredzam, ka izbūvēsim šo kanalizācijas cauruļvadu konkrētajā vietā nākamajā gadā.

Mūsu uzņēmuma prioritāte jebkurā gadījumā ir panākt tādu situāciju, lai katram rīdziniekam būtu iespējams pieslēgties centralizētiem kanalizācijas tīkliem, kas ir gan naudas, gan darba ietilpīgs process. Bet mēs to darām, strādājam, un tāds ir mūsu mērķis," sacīja uzņēmuma pārstāvis Artūrs Mucenieks. 

Lai patversmi "Zilais krusts" un blakus esošos uzņēmumus pieslēgtu vienotajai galvaspilsētas kanalizācijas sistēmai, būšot nepieciešami 300 tūkstoši eiro. Uzņēmumā "Rīgas ūdens" sola – kad darbi tiks paveikti, nekādām kanalizācijas ūdeņu noplūdēm un vides piesārņojumiem šajā teritorijā vairs nevajadzētu rasties. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti