Ķengaragā aizdedzies «Lido» gaļas pārstrādes cehs

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Ceturtdienas, 11. jūnija, vakarā Rīgā, Ķengaragā, izcēlies ugunsgrēks restorānu tīkla "Lido" gaļas pārstrādes un ražošanas cehā, informēja uzņēmumā.

Ugunsdzēsēji izsaukumu saņēma plkst.21.30, kad Ķengaraga apkārtnē gaisā bija pacēlušies melni dūmi, satraucot rīdziniekus.  

Sākotnējā Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) informācija liecināja, ka deg divstāvu koka ēka. Kad Latvijas Televīzija ieradās notikuma vietā, ēka vēl dažviet dega ar atklātu liesmu.

Glābšanas darbos bija iesaistījušies vairāki desmiti ugunsdzēsēji. Notikuma vietā atradās arī vairāki "Lido" darbinieki un interesenti, bet apkārtni uzraudzīja Valsts policija.

VUGD informēja, ka aizdegusies bija ēka blakus ēdināšanas uzņēmumam "Lido Krievu sēta", kura atrodas Ķengaraga ielā 3c. Savukārt Ķengaraga ielā 3d reģistrēts objekts "Lido bāze", liecina publiski pieejamā informācija.

Pirms ugunsdzēsēju ierašanās no degošās ēkas evakuējās divi cilvēki.

Ēdināšanas uzņēmuma "Lido" dibinātājs un padomes priekšsēdētājs Gunārs Ķirsons apstiprināja, ka ugunsgrēks ir izcēlies "Lido" noliktavā Ķengaraga ielā 3c. Viņš gan norādīja, ka patlaban nav zināms, cik lieli ir ugunsgrēka radītie postījumi un kas tieši deg.

"Lido" valdes priekšsēdētāja Rita Auziņa vēlāk precizēja, ka ceturtdienas vakarā "Lido" gaļas pārstrādes un ražošanas cehā nostrādāja dūmi detektori un, balstoties uz iekšējās kārtības noteikumiem, apsardze operatīvi izsauca ugunsdzēsējus.

"Ugunsgrēka izcelšanās brīdī cehā strādāja divi darbinieki, kuri līdz ar dūmu detektoru signālu ēku pameta. Par laimi neviens darbinieks ugunsnelaimē nav cietis. Ugunsgrēka iemesls šobrīd nav zināms, taču izslēdzam iespēju par ļaunprātīgu dedzināšanu," stāstīja Auziņa.

Darbs pie ugunsgrēka lokalizēšanas turpinās. "Lido" valdes priekšsēdētāja Auziņa norādīja, ka izdeguši aptuveni 100 kvadrātmetri, savukārt VUGD norādīja, ka degšanas platība vēl tiek precizēta.

Kā aģentūru LETA informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) preses pārstāve Agrita Vītola, ugunsgrēks ražošanas ēkā Ķengaragā tika lokalizēts jau ap pusnakti, bet likvidēts plkst.3.57.

Cietušo ugunsnelaimē nav un Valsts policija jau sākusi pārbaudi par tā izcelšanās iemesliem.

KONTEKSTS:

"Lido" 2018. gadā strādāja ar 41,883 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 8,5% vairāk nekā gadu iepriekš, bet kompānijas peļņa saruka 7,3 reizes un bija 241 365 eiro. Kompānijas 2019. gada finanšu rezultāti pagaidām nav publiskoti.

"Lido" reģistrēta 1991. gada septembrī, un tās pamatkapitāls ir 1,292 miljoni eiro. Kompānijas patiesā labuma guvēji ir Ķirsons un Krievijas pilsonis Vladimirs Šestakovs, kuram pieder holdingkompānija SIA "VSh Holding".

Ceturtdien Luksemburgas alkoholisko dzērienu ražošanas un tirdzniecības uzņēmums "Amber Beverage Group Holding" atklāja, ka apsver iespēju iegādāties 49% "Lido" akciju.

Covid-19 krīzes dēļ "Lido" restorāni gandrīz divus mēnešus bija slēgti. Maija vidū restorāni sāka pakāpeniski atjaunot darbību, turpinot ievērot pastiprinātos drošības pasākumus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti