Kembridžas Universitāte: Latvijas vidusskolas diploma neatzīšanai ir vairāki iemesli

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Ir vairāki iemesli, kuru dēļ Latvijas vidējās izglītības atestāts Kembridžas Universitātei neder. Par to Latvijas Televīziju elektroniskā sarakstē informēja Kembridžas Universitātes pārstāvis.

Vēstulē teikts, ka viens no iemesliem, kāpēc Latvijas vidusskolas diploms par vispārējo vidējo izglītību netiek uzskatīts par konkurētspējīgu pieteikumu Kembridžas Universitātē, ir to cilvēku zināšanas, kas iepriekš pretendējuši uz iekļūšanu šajā universitātē.

Otrs pamatojums ir no atbildīgajām iestādēm saņemtā informācija. Proti, gan Lielbritānijas Augstskolu un koledžu uzņemšanas serviss jeb UCAS, gan aģentūra, kas apkopo informāciju par izglītību citās pasaules valstīs, ir norādījušas, ka Latvijas atestāts nav pielīdzināms A-līmenim Lielbritānijā. Kembridžas Universitāte uzņemot tikai jauniešus ar visaugstākajiem sasniegumiem.

Zīmīgi, ka atšķirībā no citām valstīm, toskait pārējām Baltijas valstīm, par kuru izglītības līmeni aģentūra UCAS datus pēdējoreiz apkopojusi vēl šogad, blakus Latvijai ir atzīme - “pēdējoreiz pārbaudīta pirms 2010. gada”. Tas liek vaicāt, vai Latvija Lielbritānijai nav aktuāla vai arī mūsu atbildīgie ierēdņi nav snieguši vajadzīgo informāciju.

Latvijas Televīzijas raidījums "Panorāma" iepriekš ziņoja, ka  Latvijas vidusskolu beidzēji tiek diskriminēti ceļā uz prestižas izglītības iegūšanu. Ja jaunietis ir ieguvis tradicionālas vidusskolas diplomu Latvijā un grib studēt, piemēram, Kembridžā vai citās labākajās britu augstskolās, tad atšķirībā no tādiem pašiem citu valstu pretendentiem būs jārēķinās ar atteikumu.

Dati par pēdējo gadu rāda, ka Kembridžas Universitātē Lielbritānijā no Lietuvas studē 70, no Igaunijas 22, bet no Latvijas – tikai 15 studenti. Daži no viņiem atzina, ka viņu veiksmes atslēga iekļūšanai augstskolā bija uzvaras pasaules zinību olimpiādēs. Ja būtu tikai Latvijas parastais diploms – Kembridžā viņus neņemtu.

Pēc tam izglītības un zinātnes ministre Mārīte Seile paziņoja, ka Valsts izglītības satura centrs (VISC) lūdzis Kembridžas Universitāti skaidrot, kāpēc tā neatzīst Latvijas vidusskolu atestātus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti