Aktuālā intervija

Tiesībsarga birojs uzsāk informatīvu kampaņu par bērnu tiesību aizsardzību ārzemēs

Aktuālā intervija

Būtiskākās problēmas Negodīgas mazumtirdzniecības prakses aizlieguma likuma darbības laikā

Iveta Kažoka: Latvija noteikti ir pelnījusi kļūt par OECD dalībvalsti

Kažoka par valsts pārvaldi: Var uznākt bezcerības vilnis, bet realitātē situācija uzlabojas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Strādājot ar valsts pārvaldes jautājumiem Latvijā var uznākt bezcerības vilnis, taču, skatoties plašākā kontekstā un salīdzinot ar citām valstīm, var saprast, ka situācija uzlabojas, Latvijas Radio “Aktuālajā intervijā” pauda “Providus” pētniece Iveta Kažoka.

Kažoka pauda pārliecību, ka Latvija noteikti ir pelnījusi kļūt par Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) dalībvalsti, jo pārvaldes sistēma Latvijā noteikti ir pasaulē pirmajā labāko valstu trešdaļā. Taču Kažoka saprot demisionējušās Valsts ieņēmumu dienesta (VID) vadītājas Ināras Pētersones kritiku valsts pārvaldei un atziņas, ka to mainīt nevar.

Strādājot ar valsts pārvaldes jautājumus dažreiz uznāk bezcerības vilnis, ka  neko nevar izdarīt, atzina Kažoka.

Taču viņa piebilda, ka pret to ļoti labi palīdz iespēja salīdzināt Latviju ar citām līdzīgām valstīm, piemēram, Bulgāriju un Rumāniju, kuras, sabrūkot PSRS, bija pat labākā izejas pozīcijā. Tagad Latvija noteikti tikusi daudz tālāk.  

“Arī tas, kas pašlaik notiek VID liecina, ka pārmaiņas ir iespējamas, un tas “bespreģels” (visatļautība – krievu val.), kas bija pirms vairākiem gadiem, tā politizēšana nav vairs iespējama,” sacīja Kažoka.

Tas, ka ir spēki, kas pretojas pārmaiņām, var likt kādam krist izmisumā, bet atkāpjoties tālāk un paskatoties uz situāciju kopumā, var redzēt, ka tieši no šādam cīņām rodas pārmaiņas, uzsvēra pētniece.  

Kažoka atzina, ka saprot Pētersones vārdos izskanējušo izmisumu, bet aicina paskatīties plašāk.  

Viņasprāt, arī samazinās tādu iestāžu skaits, kur valda šī visatļautība. Bet reformas vēl būtu nepieciešamas policijā un arī Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā, taču kopumā valsts pārvaldē parādās aizvien vairāk spēcīgo vadītāju un vairāk vēlmes izdarīt lietas sakarīgāk un kvalitatīvāk, bet to grūti pamanīt, dzīvojot Latvijā, atzina Kažoka.

Jau vēstīts, ka   pirmdien, 30. maijā Pētersone iesniedza atlūgumu, kuru skaidroja   ar vairākiem iemesliem - VID darba nenovērtēšana sabiedrības un politiķu vidū, kopējo mērķu trūkums valsts pārvaldē, kā arī reformu neesamība valsts pārvaldē un ēnu ekonomikas mazināšanā un ilgstoša smagu problēmu un jautājumu nerisināšana.

Pētersone, pamatojot savu atlūgumu, kritiku valsts pārvaldei, pēc pašas vārdiem, izmantojusi kā pēdējo salmiņu, cerot, ka lēmumu pieņēmēji un iestāžu vadītāji sapratīs, ka cīņā ar ēnu ekonomiku ir jārīkojas nekavējoties.   

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti