Kārtējās nesaskaņas koalīcijas partneru vidū

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 11 gadiem un 4 mēnešiem.

Iemesls - viens no neatkarīgo deputātu grupas - Klāvs Olšteins - it kā pieprasījis sev Satiksmes ministrijas parlamentārā sekretāra amatu, draudot pretējā gadījumā neatbalstīt budžeta pieņemšanu Saeimā.

Nākamā gada budžeta izskatīšana Saeimā raisījusi kārtējās nesaskaņas un neuzticēšanos koalīcijas partneru vidū. Iemesls - viens no neatkarīgo deputātu grupas - Klāvs Olšteins - pieprasījis sev Satiksmes ministrijas parlamentārā sekretāra amatu, draudot, pretējā gadījumā neatbalstīt budžeta pieņemšanu Saeimā.

Seši no "Zatlera Reformu partijas" atšķēlušies deputāti, kuri tagad veido neatkarīgo deputātu grupu, izplatījuši paziņojumu, ka viņu biedrs Klāvs Olšteins kļūs par Satiksmes ministrijas parlamentāro sekretāru. Taču gan Satiksmes ministrs Aivis Ronis, gan premjers Valdis Dombrosvkis par šādu paziņojumu publiski tikai izrāda izbrīnu. Neoficiāli pat tiek teikti daudz asāki vārdi, saucot to par šantāžu, jo, ja Olšteins netikšot apstiprināts par SM parlamentāro sekretāru, 6 cilvēku grupa nebalsošot par budžetu. Vienotības frakcijas vadītāja Dzintars Zaķis.

Pats Klāvs Olšteins gan kategoriski noliedz šantāžu, sakot, visi par visu bija informēti, un viņu izbrīna, kādēļ sešinieka paziņojumam sekojusi šāda reakcija.

Šodien patiešām premjers Valdis Dombrovskis izteica pārliecību, ka nākamā gada budžetu atbalstīs arī neatkarīgie deputāti Klāva Olšteina vadībā. Jo panākta vienošanās, ka vispirms tiek pieņemts budžets, bet pēc tiks risināts jautājums par SM parlamentāro sekretāru. Taču tas daudzos deputātos raisa jautājumu - ja šāda šantāžas taktika no šo 6 deputātu puses tiks piekopta arī turpmāk, cik ļoti uz viņiem koalīcija partneri var paļauties? Politoloģe Ilze Ostrovska saka - spēja šantažēt koalīcijas partnerus saistāma ar reālas opozīcijas trūkumu un faktu, ka citu koalīciju šai Saeimā būtu grūti izveidot.

Tikmēr Saeimas aizkulisēs jau izskan baumas, ka Olšteina sešinieku mēģinās sadalīt, dažus deputātus pārvilinot vai nu pie "Vienotības", vai "Zatlera Reformu partijas", un tad Olšteinam vairs nebūs tik liela ietekme uz koalīcijas partneriem.

Foto: LETA

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti