Kārsavā dzīvojošie cer – Levita vadībā valstī uzlabosies ekonomiskā situācija

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem un 11 mēnešiem.

Latvijas Valsts prezidenta vēlēšanu dienā ne tikai Rīgā un Saeimā, bet arī 300 kilometrus attālajā pierobežas pilsētiņā Kārsavā cilvēki sekoja līdzi prezidenta vēlēšanu norisei. Kārsavā aptaujātie iedzīvotāji pārsvarā ir apmierināti ar Saeimas izdarīto izvēli un cer, ka Latvijai jaunā prezidenta Egila Levita vadībā izdosies pārvarēt valstī valdošo demogrāfisko krīzi un uzlabot ekonomisko situāciju.

Kārsavā dzīvojošie cer: Levita vadībā valstī uzlabosies ekonomiskā situācija
00:00 / 02:16
Lejuplādēt
Lai arī Latvijā šogad pirmo reizi notika atklātās prezidenta vēlēšanas, Latgales cilvēki uzskata, ka Latvijai būtu jāņem piemērs no kaimiņvalsts Lietuvas, kur prezidentu vēlē tauta.

 

"Tagad es domāju, ka deputātiem ir par ko padomāt, vairs nevarēs slēpties aiz cita muguras, un katrs redz, par ko tu balso," pārdomās dalās Raimonds.

Arī kārsaviešiem Andrejam Ivanovam un Arvīdam ir līdzīgs viedoklis. "Ir pozitīvais un negatīvais. Negatīvi ir tas, ka cilvēks varbūt pēc paša gribas balsotu par vienu kandidātu, bet partijas disciplīna viņam to liedz darīt.  Pozitīvais ir tas, ka ir atklātība, mēs zinām, kas un par ko balsoja," spriež Andrejs.

"Atklātā balsošana mana izpratnē ir solis uz priekšu, jo nevar solīt vienu, bet balsot citādāk. Es gribētu piebilst, ka būtu jābūt tiešām tautas vēlētam prezidentam, un tie spriedumi, ka tauta kļūdīsies, es tiem nepiekrītu. Ja vienreiz kļūdīsies, citreiz izlabos, jo visa tauta kļūdīties nevar.

Es uzskatu, ka ievēlēts ir pareizais prezidents. Ļoti gudrs, jurists.

Likumi mums ir pieņemti labi, varbūt kaut kas nedaudz jāuzlabo, bet likumu izpildīšana un kontrole mums ir zem katras kritikas. Tāpēc arī tauta neuzticas ne prezidentam, ne valdībai, ne Saeimai," saka Arvīds.

Latgalieši ar cerībām raugās nākotnē un vēlas, lai jaunais prezidents pacenstos uzlabot ekonomisko situāciju valstī, tādējādi apturot emigrācijas procesu valstī.

"Latvijai daudz kas būtu jāizdara, bet pirmais, tā ir ekonomiskā situācijai, nodokļu politika. Protams, tas nav viņa kompetencē, to visu lemj Saeima, bet pirmais ir ekonomiskā situācija.

Lauki izpostīti, cilvēki izraidīti. Ne jau savas gribas pēc cilvēki brauc uz ārzemēm.

Lai cik liels patriots būtu, bet, ja viņam šeit nav, ar ko pabarot ģimeni, viņam gribi, negribi ir jābrauc prom," uzskata Andrejs.

Arvīds atzīst: "Man ir kauns, ka Latvija ir trešā nabagākā valsts Eiropā, bet kādā vietā Latgale? Tā ir vēl zemāk. Prezidenta panākumi būs tādā gadījumā, ja Latviju viņš četru gadu laikā dabūs uz vidu."

Latgales pierobežā uzrunātie iedzīvotāji pamatā ir apmierināti ar jaunā Valsts prezidenta izvēli. Lai arī saprot, ka Latvijā prezidents nav lēmējvara, pauž pārliecību, ka valsts jāvada spēcīgam un stingra rakstura cilvēkam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti