Dienas ziņas

Sola piegādāt papildu bruņojumu Ukrainai

Dienas ziņas

No vēlētājiem vismazāk savas tiesības izmanto jaunieši

Pamestiem īpašumiem laukos cer atrast jaunus saimniekus

Kārķu un Ērģemes pagastos sarīko tūri pa pamestiem lauku īpašumiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 11 mēnešiem.

Lai iedvestu jaunu dzīvību pamestajās lauku mājās, Valkas novada Kārķu un Ērģemes pagastos apzināti vairāki desmiti īpašumi, kurus īpašnieki būtu gatavi tos pārdot. Pircēju piesaistei pa neapdzīvotajiem lauku īpašumiem sarīkota arī pirmā tūre.

Pirms došanās ceļā pa tukšajiem lauku īpašumiem, Valkas novada Ērģemes un Kārķu pagastu pārvalžu vadītājs Pēteris Pētersons ar nelielu humora devu par laikapstākļiem Ziemeļvidzemē iepazīstina interesentus: “Tad, kad pienenes ir Rīgā noziedējušas, tad tikai mums sniegs nokūst.”

Katram iedots arī saraksts ar vietām, kurp dosies un īpašuma kontaktpersonām vēlākai saziņai, ja par to radusies interese.

Tūrē iekļautie īpašumi ir dažādi – pēc sava novietojuma, gan labākā, gan sliktākā stāvoklī un ar lielāku vai mazāku zemes gabalu. Tik dažāda arī esot interese par īpašumiem laukos.

“Ir cilvēki, kuriem interesē tikai ciemata centrs, ir, kuriem tieši vajag kādu mežmalu, kur vispār nav pieejama nekāda sabiedrība apkārt un kuri tā kā noslēgtā vidē dzīvo. Ir, kuriem vajag kaut ko senu ar vēstures elpu, ir, kas meklē atkal tieši kaut ko jaunāku un kur mazāk ieguldījumu  jāveic,” pastāstīja Pētersons.

Gribas dzīvot mierīgāk, laukos un atstāt māju dēlam – pastāstīja viena no tūres dalībniecēm Violeta Rīdere. Pirms trīs gadiem atgriezušies no Lielbritānijas, šobrīd dzīvo Valmieras novada Sedā. Pēc jau vairākiem apskatītajiem īpašumiem viens licies cerīgs, bet jādomā.

“Piesaistījāmies šim braucienam tāpēc, ka šausmīgas cenas ir, nenormālas, neiespējamas. Un varbūt pat tiešām labāk ir kaut ko atjaunot, ja ir iespējams atjaunot, par kaut kādu samērīgu samaksu, sapratīgu,” sacīja Violeta.

“Man interesē tieši lauku viensēta ar iespēju dzīvot, ar iespēju saimniekot, kaut kādu arī meža gabaliņu,” atklāja brauciena dalībnieks Roberts. Viņš piebilda, ka pagaidām tas vairāk ir kā izpētes brauciens, lai vispār saprastu, kādā stāvoklī ir īpašumi un ko piedāvā.

Pamesto māju braucienā interesentiem bija iespēja apskatīt 11 īpašumus, pārsvarā Ērģemes pagastā. Bet ideja meklēt šādiem īpašumiem jaunus saimniekus, uzrunājot to īpašniekus, aizsākās pērn rudenī Kārķu pagastā.

Kārķu pagastā no aptuveni 30 neapdzīvotajiem īpašumiem līdz reālam darījumam – pārdošanai – nonāca pieci.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti