Kariņš: Azartspēļu lobija spēja ietekmēt Rīgas attīstību – nepieļaujama

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Tas, ka azartspēļu lobijs var ietekmēt vai kavēt Rīgas pilsētas attīstību, ir nesaprotami un nepieļaujami. To saistībā ar neseno Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) lēmumu apturēt galvaspilsētas teritorijas plānojumu Latvijas Televīzijas raidījumā “Rīta panorāma” sacīja premjerministrs Krišjānis Kariņš (“Jaunā Vienotība”). 

“Azartspēļu lobijs var reāli ietekmēt vai kavēt Rīgas attīstību. Man tas liekas nepareizi, nesaprotami un nepieļaujami. (..) Nevar būt tā, ka Rīgas attīstība uz četriem gadiem tiek iesaldēta,” sacīja Kariņš, uzsverot, ka bez galvaspilsētas attīstības nav iespējama visas valsts attīstība. 

Premjers uzskata, ka vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministram Artūram Tomam Plešam (“Attīstībai/Par!”) “jāsēžas pie galda” ar Rīgas domi, lai šo lietu izrunātu un rastu risinājumu. “Tā, ka vienkārši iesaldē [procesu] un nebūs vairs nekādas attīstības trīs, četrus gadus – tas nav saprotami,” piebilda Kariņš.

KONTEKSTS:

VARAM ir apturējusi Rīgas teritorijas plānojumu nākamajiem gadiem, jo konstatēta tā neatbilstība likumiem un samērīguma trūkums starp iesaistīto pušu interesēm, preses konferencē iepriekš informēja ministrs Artūrs Toms Plešs ("Attīstībai/Par!"). Ministrs vērtēja, ka teritorijas plānojuma izstrāde noslēgusies ar brāķi. 

Saskaņā ar Rīgas domes lemto, Rīgas teritorijā vienlaicīgi spēkā ir divi savstarpēji nesaskaņoti teritorijas plānojumi, kas ir pretrunā likumā noteiktajam, ka valstspilsētās nedrīkst būt spēkā vairāk kā viens teritorijas plānojums. Saskaņā ar Rīgas domes redzējumu vēsturiskajam centram paliktu spēkā vairāk nekā 16 gadus vecais teritorijas plāns, kas grozīts vienu reizi 2013. gadā un kas turpmāk nav ticis pielāgots ne jaunāko normatīvo aktu prasībām, ne arī tas ir ticis saskaņots ar Rīgas teritorijas plānu.

Ministrijas eksperti konstatējuši būtiskus trūkumus Rīgas brīvostas teritorijā Spilvē, teritorijā starp Hapaka grāvi un Daugavgrīvas ielu, kā arī Kundziņsalas ziemeļu daļā, kur noteikts zonējums, kas ievērojami apgrūtinās ne tikai Rīgas brīvostas teritorijas attīstību, bet arī Rīgas un Latvijas ekonomikas attīstību kopumā. Pret to Rīgas domei iebildusi arī Ekonomikas un Satiksmes ministrija.

Rīgas teritorijas plānojumā vietām samazināts pieļaujamā trokšņa līmenis. Tie ir atbalstāmi centieni noteikt stingrākus vides kvalitātes rādītājus, taču, kā atzīmē VARAM, tam neseko pamatots pasākumu kopums, kas ļautu to realizēt, turklāt tie nav īstenojami, neizvērtējot un nesalāgojot lietderības un samērīguma apsvērumus.

Kā nesamērīgu soli ministrs atzīmēja lēmumu par azartspēļu aizliegšanu visā Rīgā, nevis nosakot atsevišķas teritorijas, kā to paredzot likums.

Reaģējot uz Pleša lēmumu apturēt Rīgas attīstības plānu, Rīgas mērs Mārtiņš Staķis paziņoja par izstāšanos no partiju apvienības “Attīstībai/Par!”. Savukārt Rīgas domes valdošajā koalīcijā ietilpstošā partija "Progresīvie", reaģējot uz Rīgas attīstības plāna apturēšanu, aicināja premjeru pieprasīt Pleša demisiju.

VARAM iepriekš jau apturējis Ķekavas novada pašvaldības saistošos noteikumus "Par azartspēļu organizēšanu Ķekavas novadā", kas paredzēja ierobežot azartspēles Ķekavā. Novada dome nolēma vērsties Satversmes tiesā, apstrīdot VARAM rīkojumu apturēt azartspēļu ierobežošanu Ķekavā. Tāpat VARAM iepriekš apturēja Līvānu novada teritorijas plānojuma grozījumus, ar kuriem bija iecerēts Līvānu centrā aizliegt azartspēļu un izložu organizēšanas vietu darbību.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti