Dienas ziņas

Pierobežas iedzīvotāji par migrantu klātbūtni satraukti

Dienas ziņas

Pazudušais ķengurēns Sidnejs joprojām nav atradies

Zemessardzei – 30!

Kara muzejā atklāj izstādi par godu Zemessardzes 30. gadadienai

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem un 10 mēnešiem.

1991. gada 23. augustā kā viens no pirmajiem atjaunotās Latvijas Republikas likumiem tika pieņemts likums “Par Latvijas Republikas Zemessardzi”, kas noteica, ka Zemessardze ir brīvprātīgs militarizēts sabiedrības pašaizsardzības formējums. Atskatoties uz 30 gadus garo vēsturi, trešdien Kara muzejā tika atklāta izstāde – “Tad un tagad”, kā arī notika īpašas pastmarkas izdošana.

Zemessardze tika dibināta trauksmainā laikā, kad no jauna atgūtā Latvijas neatkarība vēl bija jānosargā, kad ar valsts spēkiem vien nepietika un bija vajadzīga visas sabiedrības iesaiste.

Izstāde Latvijas Kara muzejā parāda Zemessardzes attīstības gaitu no tās pirmsākumiem līdz pat šodienai. 

"No pašiem pirmsākumiem visos sāpīgākajos notikumos – ugunsgrēkos, plūdos, konfliktos, visur klāt bijusi Zemessardze pirmajās rindās. Un tā turpinās būt klāt pirmajās rindās," uzsvēra Zemessardzes komandieris brigādes ģenerālis Egils Leščinskis.

Pārliecība par tautas pašaizsardzības organizācijas nepieciešamību radās 1991. gada barikāžu dienās. Šo gadu laikā Zemessardze ir izveidojusies par skaitliski lielāko Nacionālo bruņoto spēku (NBS) struktūru un valsts aizsardzības pamatu. Zemessardze dod iespēju Latvijas pilsoņiem brīvprātīgi kalpot savai valstij, rūpējoties par tās drošību.

"Ir mainījušies laiki, ir mainījušies izaicinājumi šajos 30 gados, bet Zemessardzes gars nav mainījies," izteicās NBS komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš.

Izstāde līdz Kara muzeja remontdarbu beigām, kas plānotas septembrī, aplūkojama virtuāli.

Par godu gaidāmajai Zemessardzes jubilejai "Latvijas pasts" izdevis īpašu pastmarku 50 000 eksemplāru tirāžā, un tās nominālvērtība ir eiro, kas atbilst vēstuļu korespondences apmaksai svara kategorijā līdz 20 gramiem Latvijas teritorijā. Līdz ar pastmarku izdota arī speciāla aploksne 1000 eksemplāru tirāžā. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti