Dienas ziņas

Godina Latgales keramiķi Polikarpu Vilcānu

Dienas ziņas

Talkā glābj dzelteno akmeņlauzīti

Rīgā apskatāmi Latvijas un sabiedroto kara kuģi

Kara flotes simtajā jubilejā aicina apskatīt kuģus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Latvijas armijas Kara flote šajā nedēļas nogalē ar plašu programmu atzīmē savu simto pastāvēšanas gada dienu. Svētku gaitā jau Rīgas Jūras līcī ir norisinājusies militāro kuģu parāde, kuru pieņēma valsts prezidents Egils Levits. Tāpat ir aizvadīts Kara flotes simtgadei veltīts ekumēnisks dievkalpojums Rīgas Doma baznīcā. Pēc dievkalpojuma no Doma baznīcas uz Brīvības pieminekli Jūras spēku orķestra pavadībā devās Jūras spēku un ārvalstu kuģu apkalpes, lai noliktu ziedus pie pieminekļa. Tāpat Rīgas ostā interesenti var apskatīt armijas kuģus.

Kara flotes simtajā jubilejā aicina apskatīt kuģus
00:00 / 00:00
Lejuplādēt
Ostā ir apskatāmi gan Latvijas, gan arī sabiedroto kara kuģi. Latviju pārstāv Jūras spēku štāba un apgādes kuģis "Virsaitis", apgādes kuģis “Varonis” un mīnu kuģi "Imanta" un "Viesturs" Tāpat arī patruļkuģi "Jelgava" un "Rēzekne". Sabiedrotos spēkus pārstāv Zviedrijas daudzfunkcionālā korvete “Helsingborg”, Somijas mīnu licējs “Pyharanta”, Vācijas apgādes kuģis "Werra", Igaunijas štāba un apgādes kuģis “Wambola”, Lietuvas pretmīnu cīņas kuģis “Selis” un Polijas meklēšanas un glābšanas kuģis “Lech”. Kuģu apmeklējums var izvērsties interesants brīvdienu galamērķis kā bērniem, tā pieaugušajiem - to var izdarīt līdz pieciem vakarā Rīgas ostas pasažieru termināļa piestātnē. Kuģus no pulksten 12 līdz 17 varēs apskatīt arī rīt.

Pusdienlaikā pie Brīvības pieminekļa skan Jūras spēku orķestra koncertprogramma. Bet pulksten 14.00 Rīgas Meža kapos notiks atceres pasākums par godu Latvijas Kara flotes komandierim, admirālim Teodoram Spādem un Jūras spēku komandierim, jūras kapteinim Ilmāram Lešinskim.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti