Kāpēc Rīgā plāno ietves ziemā tīrīt centralizēti? Intervija ar Jāni Langi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 8 mēnešiem.

Rīgas dome trešdien, 21. septembrī, lems par izmaiņām ietvju tīrīšanā ziemā, kas paredz, ka trīs gadu laikā pašvaldība pāries uz ietvju tīrīšanu no sniega centralizēti. Jau šoziem galvaspilsētas vēsturiskajā centrā aptuveni trešo daļu tīrīs Rīgas teritorijas labiekārtošanas pārvalde, bet pārējo uzņēmējs, kuru izvelēsies iepirkumā. Tas varētu izmaksāt pusmiljonu eiro, savukārt visu ietvju tīrīšana – aptuveni 3 miljonus eiro gadā.

Par plānoto jauno kārtību intervijā Latvijas Radio pastāstīja pašvaldības izpilddirektors Jānis Lange.

Latvijas Radio: Kāpēc Rīga pāriet uz mainītu kārtību?

Jānis Lange: Pagājušajā gadā Rīgas pašvaldība pieņēma izmaiņas saistošajos noteikumos Nr.146 un pēc ziemas izvērtēja to, kā ir darbojušies šie saistošie noteikumi. Viss ir bijis kārtībā, izņemot vienu lielu problēmu – tā ir bijusi sadrumstalotība. Mēs redzējām, ka pagājušajā ziemā daudzi pieguļošo teritoriju īpašnieki objektīvu vai subjektīvu iemeslu dēļ laikus nepaspēja notīrīt vai vispār netīrīja ietves. Tas ietekmēja iedzīvotāju iespējas droši pārvietoties pa ietvēm.

Tādēļ Rīgas pilsētas izpildvara nāk ar priekšlikumu Rīgas domes deputātiem lemt par to, ka trīs gadu laikā Rīgas pilsēta veiks visu pilsētai pieguļošo ietvju uzturēšanu, veiks centralizētu ietvju tīrīšanu ziemas periodā un pēc ziemas attiecīgi smilšu savākšanu.

Vai mainītā kārtība garantētu to, ka iedzīvotājiem nevajadzētu brist pa sniega kupenām?

Jebkurā gadījumā prasības nemainās. Tas nozīmē, ka no rīta līdz pulksten 8.00 būs jābūt notīrītām ietvēm. Pirmajā etapā tas būs Rīgas vēsturiskais centrs, ko uzņemas pašvaldība no savas puses centralizēti tīrīt, un tā tad būs 100% pašvaldības atbildība. Jā, mēs plānojam, ka nebūs šādu situāciju. Protams, ja ir intensīva snigšana, tad ir citas prasības, kas nosaka attīrāmā sniega biezumu.

Attiecīgi mēs plānojam, ka mūsu rīcībā būs pietiekoši tehnikas vienību, lai to izdarītu.

Runājot par gaidāmo ziemu, saprotu, ka vēsturisko centru tīrīs pašvaldība, kā jūs jau minējāt, taču tiks piesaistīts iepirkuma kārtībā uzņēmējs. Vai ir zināms, kad šis iepirkums tiks izsludināts un kad būs zināms uzņēmējs?

Tas jau ir izsludināts, bet šobrīd vēl nav noslēdzies. Jebkurā gadījumā mēs rēķinām, ka šīs prasības varētu tikt uzsāktas ar 1. novembri. Mēs rēķinām, ka tie ir apmēram 380 kilometri  ietvju, kas ir Rīgas vēsturiskajā centrā un aizsargjoslā. Mēs plānojam ar saviem spēkiem, ar teritorijas labiekārtošanas pārvaldes palīdzību tīrīt centralizēti 110 kilometrus un ārpakalpojumā piesaistīt uzņēmēju, kas veic 270 kilometru ietvju tīrīšanu. Kopumā mēs plānojam, ka tās varētu būt aptuveni 25 tehnikas vienības.

Raugoties uz to, kā citus gadus bijis, vai nav bažu, ka uzņēmējs savas saistības varētu arī nepildīt?

Jāsaka, ka mēs esam kļuvuši par prasīgu klientu. Tas nozīmē, ka, ja ir līgumā noteiktas konkrētas prasības, mēs arī prasām, lai otra puse tās izpildītu. Mēs redzējām, ka pagājušajā ziemā mums ar to bija problēmas, jo otra puse nespēja pildīt savas saistības, tādēļ līgumu mēs lauzām un noslēdzām līgumu ar citu uzņēmēju, kas ir savas darbības attaisnojis. Mēs plānojam turpināt šajā pašā virzienā.

Prasības pret uzņēmēju būs striktākas attiecībā gan par kontroli, gan par darba veikšanas termiņiem.

Jebkuram komersantam, kas pieteiksies, jārēķinās, ka mēs būsim prasīgs klients.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti