Dienas ziņas

Rojā atklāj dabas estētikas studiju

Dienas ziņas

Rīgas ielās izbrauc vecie autobusi

Zantes skolā – pedagogu paaudžu maiņa

Kandavas novada Zantes pamatskolā priecājas par pedagogu paaudžu maiņu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Mēs nekad neesam gribējuši būt viduvējības. Tā par savu skolu saka Kandavas novada Zantes pamatskolas direktore. Jau pagājušajā gadā sākts darbs pie kompetenču izglītības, bet šo gadu varot uzskatīt par pedagogu paaudžu maiņas gadu. Darbu skolā šodien sāka četri jauni skolotāji.

Jauno mācību gadu Zantes pamatskolā kopā ar pirmsskolniekiem šodien sāka 111 bērni. Vissatrauktākais un arī gaidītākais brīdis tas, protams, bija 12 pirmklasniekiem, kuri lielajā zālē iesoļoja, vēl turēdamies pie rokas mammām un tētiem.

Pirmklasniece Violeta gan bija apņēmības pilna sākt skolas gaitas. "Man patīk iešana skolā, un es gribu redzēt, kas ir skolā," saka skolniece.

Skolēnu skaits salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu gan ir sarucis, un Zantē vairs nav lielākā Kandavas novada lauku teritorijas skola. Tomēr zantenieki vienmēr gribējuši būt kas vairāk par viduvējībām. Jau pagājušajā mācību gadā, ārpus simts projektā iesaistītajām skolām, sākta iepazīšanās ar kompetenču izglītību.

"Mēs ļoti gribējām būt celmlauži, bet mūs neapstiprināja. Bet mēs neesam sēdējuši un gaidījuši, kad kāds kaut ko nesīs klāt. Mēs esam strādājuši un pētījuši, kas tas ir. Es domāju, ka mēs šogad spersim vēl lielāku soli, lai mainītu mācību stundas struktūru. Un esam sākuši ar klašu iekārtojumu," stāsta skolas direktore Kristīne Elksnīte.

Aktīvi ejot un meklējot, izdevies arī panākt, ka skolā kopš pagājušā gada sākusies pedagogu paaudžu maiņa. Šogad skolotāju vidējais vecums jau vairs īsti nesasniedz pat 45 gadu slieksni.

"Pirms tam es strādāju par skolotāja palīgu, un tagad es būšu kā skolotāja. Uz lauku skolu nācu tāpēc, ka tā ir tuvāk dzīvesvietai un šeit ir ļoti patīkams kolektīvs," atklāj pirmsskolas skolotāja Evita Dimza.

Jau otro gadu studijas ar angļu valodas skolotāja darbu apvienos arī  Ēriks, kuru pazaudēt skolēnu pūlī ir pavisam viegli.

"Man personīgi vairāk patīk ar 6. un 7. klasi strādāt. Manuprāt, ar viņiem arī ir visvieglāk, jo viņi ir tādi puspieauguši, pusbērni, un tad kaut kā interesantāk un arī vienkāršāk ar viņiem," domās dalās angļu valodas skolotājs Ēriks Ieviņš.

Starp zanteniekiem šogad arī sporta skolotāja Tija Tripāne, kura vēl pagājušajā mācību gadā strādāja Rīgas 41. vidusskolā. Lēmums pārcelties uz laukiem esot pieņemts mērķtiecīgi. Tāpat viņa uzskata, ka sporta skolotāja darbs pilsētā un laukos neatšķiras.

"Man noteikti nē, jo es strādāju ar jaunajām kompetencēm jau sen, gadus desmit, kad vēl par to pat nerunāja. Es ceru, ka bērniem patiks," saka Tripāne.

Jauno mācību gadu sākot, Kandavas novadā aizpildītas visas pedagogu un arī palīgpersonāla vakances. Trīs jauni skolotāji darbu sākuši arī Vānes pamatskolā.

KONTEKSTS:

Pēc Izglītības un zinātnes ministrijas informācijas, šogad mācības uzsāka vairāk nekā 200 tūkstoši skolēnu. No skolēniem, kas pirmdien vēra mācību iestāžu durvis, gandrīz 18,5 tūkstoši ir pirmklasnieki, bet savu savu pēdējo mācību gadu vidusskolās šogad sāka aptuveni 9500 skolēnu. Pirmklasnieku skaits šogad sarucis par aptuveni 700 bērniem. Precīzāki dati par šo mācību gadu būs pieejami vēlāk septembrī. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti