Panorāma

Daudzi slimo ar gripu

Panorāma

Panorāma

Skolēnu autobusi laukos – arī uz bērnudārzu?

Kam jāgādā, lai bērns nokļūtu bērnudārzā – vecākiem vai pašvaldībai? 

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Likvidējot lauku skolas, nereti tiek slēgtas bērnudārza grupiņas. Tā tas šogad noticis Ludzas novada Salnavā un nākamgad notiks Alūksnes novada Jaunannā. Kam jāgādā par to, lai bērns nokļūtu bērnudārzā, – vecākiem vai pašvaldībai? 

11 bērnu vecāki no Jaunannas puses Alūksnes novadā iestājušies pret bērnudārza grupiņas slēgšanu, kas paredzēta nākamgad, likvidējot vietējo pamatskolu. Bažas rada neziņa, kā nogādāt atvasi līdz pilsētai, ja darbs ir turpat lauku ciematā.

"Ne jau vienmēr tu uzbāzīsies ar savu bērnu kādam. Tas ir dienā 70 kilometri, lai rītā un  vakarā nogādātu bērnu mājās. Tās ir lielas finanses,"

sacīja daudzbērnu ģimenes mamma Liene Orlova.

Arī pašvaldībā pagaidām plāta rokas – risinājums vēl nav atrasts. Taču situācija nav unikāla. Ludzas novadā šoruden,  slēdzot Salnavas pamatskolu, beidza pastāvēt arī tās paspārnē esošā bērnudārza grupa. Līdz tuvākajai pilsētai ved līkumains, bet nepilnus deviņus kilometrus garš ceļš. Katru darbadienas rītu apmēram 20 minūšu garā braucienā to mēro mikroautobuss. Ne tikai skolēnu, bet arī bērnudārznieku autobuss.

Vecāki bērnu nodod pavadonim – bērnudārza auklītei. Viņa gādā par to, lai bērns iesēstos sēdeklītī, piesprādzētos, kā arī pieskata, līdz šoferis visus nogādā līdz pilsētai.

"Jāpieskata, lai viņi neizkrīt, jāatbild par viņiem. Viņi taču ir mazi bērni, nevar kā ar lielajiem,"

uzsvēra pirmsskolas izglītības iestādes skolotāja palīdze Marija Potaša.

Slēgtās skolas darbiniecei pavadoņa pienākums noteikts, pieņemot viņu darbā pilsētas bērnudārzā. Skolu slēgšana nebūt neatceļ pašvaldības pienākumus nodrošināt izglītības pakalpojumu pieejamību.

"Ir arī tādi gadījumi, ka vecākā māsiņa, piemēram, sēdina klēpī savu brālīti un ved līdz bērnudārzam. Pati apmeklē blakus esošo iestādi. Ir daudz un dažādi varianti," stāstīja Ludzas novada domes priekšsēdētāja vietniece Ināra Silicka (Zaļo un Zemnieku savienība).

Par septiņiem gadiem jaunāks bērns viens pats autobusā – to aizliedz gan Bērnu tiesību aizsardzības likums, gan Ceļu satiksmes noteikumi.

Kam tieši jānodrošina pavadonis, pašvaldībai vai vecākiem, gan nav noteikts.

"Neviens pieaugušais, kāda veca māmiņa vai omīte, vai vecāks, kas vēlas savu bērnu pavadīt un braukt, viņš netiek izsēdināts. Visi tiek vesti," sacīja Latvijas Pašvaldību savienības padomniece Ināra Dundure.

Izglītības un zinātnes ministrijā norādīja, ka, slēdzot izglītības iestādes, pašvaldības informē, kā skolēniem tiks nodrošināts transports, ar ko nokļūt līdz jaunajai iestādei, taču, kā tas tiek īstenots, neuzrauga.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti