Dienas ziņas

Saspringts deklarāciju iesniegšanas laiks

Dienas ziņas

Par gadu pārcels Skolēnu dziesmu un deju svētkus

Nozagti briežu ragi

Kalvenes zoodārzā nozagti briežu ragi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Šonedēļ Rīgas zooloģiskā dārza filiālē Kalvenē  nozagti 17  briežu ragu pāri, kas ir ne tikai materiāls, bet arī morāls kaitējums. Šobrīd policija sākusi kriminālprocesu. Filiāles “Cīruļi” vadītājs ir pārliecināts, ka izzinošā kolekcija drīz vien tiks atrasta un atkal varēs būt pieejama apmeklētājiem.      

Tā saucamais goda dēlis, kur 13 gadus ik pavasari piestiprināti staltbrieža Kārļa nomestie ragi, tagad ir tukšs.  Rīgas Zooloģiskā dārza Kalvenes filiāles „Cīruļi” vadītājs Arnis Bergmanis atzīst, ka šāds uzskates materiāls bijis vērtīgs un pamācošs, jo ikviens varējis izsekot konkrētā dzīvnieka attīstībai.

Šī gada ragus, kurus staltbriedis nometis jau februārī, vēl nepaguva piestiprināt pie dēļa, kas atrodas turpat aploka malā.

“Katrs  rags bija piestiprināts ar divām skrūvēm, kas tikušas izskrūvētas un tepat mētājās. No mednieka viedokļa tie nav trofejragi. Viņiem neveidojas raksturīgais žuburojums, bet ir tāds spics, saucamais dūrējrags,” stāsta Arnis Bergmanis.

Februāris, marts ir īstais laiks, kad mežos, pļavās un laukos ne reti var uziet dzīvnieku nomestos ragus. Līdz ar to sarosījušies arī uzpircēji, kuri maksājot no 15-20 eiro par kilogramu.

“Cīruļos” nozagto 12 staltbrieža un piecu citas briežu šķirnes ragu pāri kopā svēruši aptuveni 100 kilogramus, atzīst filiāles vadītājs. Gadu gaitā, atrodoties zem klajas debess, tie bijuši saulē izdēdējuši un ar sūnu apauguši.

“Mums veidojas Pasaules sarkanās grāmatas baltpurņu briežu ragu kolekcija, arī mūsu aļņu tēvam ir četru sezonu ragi sakrāti. Gribējām likt ārā, pagaidām jāpārdomā drošības līdzekļi,” saka Arnis Bergmanis.

Valsts policijā informēja, ka katru gadu tiekot saņemti vidēji 3 - 4 iesniegumi par briežu vai aļņu ragu zādzībām Kurzemes reģionā.

Kalvenes „Cīruļos” nozagtos ragus policija cer atgūt, iespējams, arī ar sabiedrības līdzdalību.

“Mēs esam uzsākuši kriminālprocesu, policija strādā. Skatīsimies pēc situācijas, ja būs nepieciešams, tad lūgsim iedzīvotāju palīdzību mums sniegt informāciju,” pauda policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Liepājas iecirkņa priekšnieks Gints Ešenvalds.

Lai neatkārtotos līdzīga situācija, Rīgas Zooloģiskā dārza Kalvenes filiālē tiekot plānots izvietot videonovērošanas kameras. Filiāles vadītājs ir pārliecināts, ka nozagtie 17 pāri briežu ragu tiks atrasti un atkal izlikti apskatei.

Rīgas zooloģiskā dārza filiāle „Cīruļi” Kalvenē izveidota pirms 25 gadiem. Tajā turpat 130 hektāru platībā apskatāmi 400 dažādu šķirņu dzīvnieku un putnu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti