Kalējs: Latvija arvien vairāk virzās uz maksas medicīnas sistēmu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 11 gadiem un 4 mēnešiem.

Mediķi šodien rīko protesta akciju pie Saeimas, lai iesniegtu deputātiem prasības par veselības aprūpes budžeta uzlabošanu. Lai gan Veselības ministrija apgalvo, ka budžeta līdzekļi medicīnai nākamgad pieaugs, reāli naudas būšot mazāk nekā šogad. Latvijas Slimnīcu biedrības priekšsēdētājs Jevgēņijs Kalējs domā, ka naudas pietrūkšot jau gada sākumā.

Mediķi šodien rīko protesta akciju pie Saeimas, lai iesniegtu deputātiem prasības par veselības aprūpes budžeta uzlabošanu. Latvijas Slimnīcu biedrības priekšsēdētājs Jevgēņijs Kalējs šorīt intervijā Latvijas Radio atzina, ka Latvija arvien vairāk virzās uz maksas medicīnas sistēmu. Daudzās slimnīcās valsts apmaksātie medicīnas pakalpojumi ir beigušies un tie pieejami tikai par pašu pacientu samaksu. Iespējams, nākotnē valsts uzturēs tikai atsevišķas veselības aprūpes sfēras.

Lai gan Veselības ministrija apgalvo, ka budžeta līdzekļi medicīnai nākamgad pieaugs, reāli naudas būšot mazāk nekā šogad, taču arī šogad naudas bijis nepietiekami maz - tās nepietika jau gada vidū. Kalējs domā, ka nākamgad būšot vēl sliktāk un naudas pietrūkšot jau gada sākumā. Šādos apstākļos daudzas slimnīcas, iespējams, vispār pārskatīs savu darbību un atteikšoties no neatliekamās medicīniskās aprūpes pakalpojumu sniegšanas.

Foto: LETA

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti