Kultūras ziņas

Balfolka noskaņās izskan festivāls "Satikšanās Saulkrastos"

Kultūras ziņas

Kultūras ziņas

Kāds būs Bulduru un Asaru bibliotēku tālākais liktenis?

Kāds būs Bulduru un Asaru bibliotēku liktenis? Pēc tikšanās ar domes amatpersonām iedzīvotāji plāno piketu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Jūrmalā turpinās neskaidrības par Bulduru un Asaru bibliotēku nākotni. Ziņots, ka bibliotēku Asaros šoruden paredzēts slēgt, bet Bulduros esošo pārcelt uz Centrālo bibliotēku. Iedzīvotāji cenšas aizstāvēt savas bibliotēkas, tāpēc aicināja uz tikšanos Jūrmalas domes amatpersonas, lai uzzinātu, kas notiks ar abām bibliotēkām, grāmatām un darbiniekiem.

Nerimst Jūrmalas iedzīvotāju satraukums par Bulduru un Asaru bibliotēku turpmāko likteni. Vai tās tiks likvidētas vai slēgtas uz remonta laiku? Kāpēc tiek norakstīta daļa grāmatu? Un kur turpmāk iedzīvotāji varēs saņemt bibliotēkas pakalpojumus?

Rakstniece Jana Veinberga uzsvēra: "Mēs esam par to, lai Bulduru bibliotēka paliek šeit esošajās telpās. Lai tiek saglabāta bibliotēka kā bibliotēka, nevis ar kādiem grāmatu izsniegšanas punktiem vai kaut ko tamlīdzīgu sīkās sastāvdaļās sadalītu."

Viņai piekrīt Latvijas leļļu teātra aktrise Dace Vītola:

"Šī bibliotēka ir Jūrmalas apkaimes kultūras centrs un, ja šo bibliotēku samazina, likvidē, pārstrukturē, pārceļ, tad vietējie iedzīvotāji zaudē savu kultūras centru."

"Domāju, ka visi stāsti par pārvietošanu, par jaunu vietu meklēšanu, ir pasakas, tas ir kārtējais mērķis iegūt kaut kādus līdzekļus pašvaldībai, kuru pēc tam izmanto projektos, kas visi Jūrmalā ir ļoti dārgi," savu viedokli pauda Jūrmalas aizsardzības biedrības vadītājs un Jūrmalas pašvaldības deputāts Uldis Kronblūms.

"Mums ir trīs bērni, trīs lasoši bērni, un viņi lielā mērā lasa, pateicoties tam, ka, atnākot šeit uz bibliotēku, viņi iemīlēja grāmatas, viņi lasa dažādas grāmatas… Grāmatu pieejamība ir veids, kā nosargāt kultūru," pārdomās dalījās daudzbērnu māmiņa Laura Barone.

Pēc iedzīvotāju iniciatīvas Bulduru bibliotēkā notika lasītāju tikšanās ar atbildīgajiem Jūrmalas domes darbiniekiem. Izvērtās asa vārdu pārmaiņa, jo neskaidro jautājumu ir pārāk daudz.

"Mums pagaidām ir iedots rīkojums – norakstīt 4000 grāmatu no 27 000, kas bija pirms tam," sacīja Bulduru bibliotēkas vadītāja Ināra Ratniece.

Kāpēc šobrīd tiek uzsākta bibliotēkas sistēmas reorganizācija Jūrmalā? Jūrmalas domes Kultūras nodaļas vadītāja Agnese Miltiņa skaidroja: "Tas ir saistīts ar ārējiem neskaidrajiem apstākļiem un ģeopolitisko situāciju, [..] līdz ar to mēs esam rūpīgi vērtējuši un pārskatījuši, kā mēs varam noturēt sistēmu, to pat attīstot, nelietderīgi nenokurinot nenosiltinātas telpas, bet ietaupītos līdzekļus ieguldot grāmatu krājuma papildināšanā un citos bibliotēku pakalpojumos."

Savukārt Jūrmalas domes izpilddirektors Edgars Stobovs norādīja: "Bibliotēku nav plānots likvidēt, kā izskanēja no iedzīvotāju puses, bet ir plānots šeit taisīt remontu un attiecīgi viņu pielāgot bibliotēkas vajadzībām. Vajag sakārtot ventilāciju, pieslēgt Jūrmalas siltumtīklam un nodrošināt iedzīvotājiem kvalitatīvu vidi."

Arī Jūrmalas Centrālās bibliotēkas direktore Māra Jēkabsone uzsvēra, ka Bulduru bibliotēka netiks likvidēta, taču slēgta tiks Asaru bibliotēka, kā iemeslu minot lielos ieguldījumus, ko pieprasa bibliotēkas ēka. "Daļa krājuma tiks pārcelta uz Centrālo bibliotēku Dubultu kultūras kvartālā Strēlnieku prospektā 30, daļa grāmatu, kas netiks norakstītas, mēs esam rezervējuši telpas, tiks izvietotas noliktavā, lai šo krājumu saglabātu, neliela daļa krājuma tiks izvietota plānotajā bibliotēkas pakalpojumu sniegšanas vietā Muižas ielā. Un bibliotekārie darbinieki neviens netiks atlaists, viņi visi tiks integrēti bibliotēkas sistēmā," skaidroja Jēkabsone.

"Šī sanāksme nedeva neko, sausā atlikuma nav," sprieda žurnāliste Elita Veidemane.

"Es uzskatu, ka tā ir vienkārši tāda smalka paņirgāšanās par Jūrmalas iedzīvotājiem, par lasītājiem...

Pēkšņi tagad, kad būvmateriāli un būvniecība ir nenormāli dārgi, kad viss ir ārprātā dārgs, izdomāts pēkšņi, ka jāizmet bibliotēka un jāsāk remonts. Un nevarēja arī pateikt, kas šajā ēkā būs pēc tam."

Par Jūrmalas Centrālās bibliotēkas reorganizāciju un Bulduru bibliotēkas pārcelšanu dome vēl nav lēmumu pieņēmusi, šo jautājumu plānots skatīt Kultūras komitejas sēdē 11. augustā. Tāpēc iedzīvotāji tajā rītā plāno rīkot piketu pie Jūrmalas domes.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti