Rīta Panorāma

Ziemeļmaķedonijā aiztur 8 islāmistu teroristus

Rīta Panorāma

Austrijā ar drošu distanci bauda ziemas sportu

Drošība uz ceļa: elektroniski noformēta īpašnieka maiņa

Kā notiek elektroniski noformēta transportlīdzekļa īpašnieka maiņa?

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Covid-19 pandēmija nav atcēlusi cilvēku vēlmi un nepieciešamību pirkt un pārdot automašīnas. No marta Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) piedāvā iespēju Latvijā reģistrētu transportlīdzekļu maiņu veikt elektroniski, neapmeklējot nevienu no klientu apkalpošanas centriem. Kā notiek šis process? 

Kopš šā gada marta CSDD, veicot Latvijā reģistrētu transportlīdzekļu īpašnieku maiņu, piedāvā iespēju šo procesu darīt elektroniski. Proti, izmantojot CSDD e-pakalpojumus, ir iespējams atteikties no vizītes klientu apkalpošanas nodaļā. 

“Pirmkārt, darbību uzsāk pircējs. Pircējs e-pakalpojumos atzīmē mašīnu, tās reģistrācijas numuru un reģistrācijas apliecības numuru un izsaka vēlmi iegādāties šo transportlīdzekli. Pārdevējs e-vidē šo vēlmi apstiprina, noņem transportlīdzekli no uzskaites un veic maksājumus, kas saistīti ar transportlīdzekļa noņemšanu no uzskaites,” skaidroja CSDD pārstāve Ieva Bērziņa.

Pēc tam pircējam piecu dienu laikā jāpiesakās jaunās reģistrācijas apliecības saņemšanai. 

Bērziņa norādīja, ka var nedoties uz CSDD nodaļu, lai saņemtu reģistrācijas apliecību: “Cilvēks var nenākt uz CSDD nodaļu, bet reģistrācijas apliecību saņemt pa pastu. Viņš var nākt uz CSDD klientu apkalpošanas centru un viņš var arī ar QR kodu deleģēt kādu citu cilvēku atnākt uz CSDD nodaļu un saņemt reģistrācijas apliecību.”
 
Tajā brīdī, kad pārdevējs e-pakalpojumos ir apstiprinājis, ka piekrīt transportlīdzekļa īpašnieka tiesību maiņai, visa juridiskā atbildība gulstas uz pircēju.

“Un pircējs var ar transportlīdzekli piedalīties ceļu satiksmē, ja ir derīga tehniskā apskate un ja ir iegādāta OCTA [sauszemes transportlīdzekļu īpašnieku civiltiesiskās atbildības obligātā apdrošināšana]. Diezgan bieži uzdots jautājums, kā bez reģistrācijas apliecības var transportlīdzeklim saņemt OCTA? E-pastā pircējs saņem īpašuma tiesību apliecinošu dokumentu, un uz šī dokumenta pamata viņš var iegādāties OCTA,” paskaidroja Bērziņa.

Kā plusu elektroniskai auto īpašnieka maiņai var minēt arī to, ka šo procesu ir iespējams veikt sestdienās un svētdienās. Nav jāsatraucas, ka šādā veidā kāds varētu mēģināt izkrāpt transportlīdzekli tā, ka esošais īpašnieks par to neko nenojauš.

CSDD pārstāve norādīja: “Cilvēks var pieteikties daudzām mašīnām, bet viņam ir jāzina ne tikai reģistrācijas numurs, bet arī reģistrācijas apliecības numurs. Šajā gadījumā juridiskais spēks ir tikai tad, kad pārdevējs ir piekritis šim darījumam.” 

Kopš marta auto reģistrēšanu attālināti un reģistrācijas apliecības saņemšanu pa pastu izvēlas katrs sestais CSDD klients. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti