Jūrmalas dome lemj reorganizēt bibliotēkas; iedzīvotāji sola vērsties pie ministrijām

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Jūrmalas dome ceturtdien, 18. augustā, pieņēma lēmumu reorganizēt pašvaldības bibliotēkas. Ar vienpadsmit balsīm "par" un četrām "pret" lemts, ka bibliotēku Asaros no pirmā oktobra slēgs. Savukārt Bulduru bibliotēkas pakalpojumu sniegšanas punktu izveidos līdz 17. novembrim. Mazākās telpās būs grāmatu izsniegšanas punkts un datoru punkts. Ar to apmierināti nav vietējie un sola vērsties pie atbildīgajām ministrijām, saka rakstniece Jana Veinberga.

Rakstniece Jana Veinberga par Jūrmalas domes lēmumu reorganizēt bibliotēkas
00:00 / 00:22
Lejuplādēt

"Mēs to uzskatām par ļoti cinisku attieksmi gan pret bibliotēkām Jūrmalā, gan pret kultūru vispār. Mēs vērsīsimies Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā, atkārtoti noteikti vērsīsimies pie Kultūras ministrijas, skatīsimies, kādus līdzekļus vēl varam izmantot. Neesam pārtraukuši savu cīņu un savu aktivitāti," Latvijas Radio uzsvēra Jana Veinberga.

Kultūras ministrs Nauris Puntulis (Nacionālā apvienība) vietnē "Facebook" ievietojis paziņojumu, ka aicinās Jūrmalas domi pārskatīt lēmumu, uzsverot, ka "diemžēl, pašvaldība neņēma vērā argumentu, ka Bibliotēkas ir gan kultūras, mūžizglītības un sociālo aktivitāšu centri, gan atbalsta centri iedzīvotājiem e-pakalpojumu saņemšanā, kas mūsdienās ir ļoti būtiski daudzām iedzīvotāju kategorijām". Ministrs norādīja: "Samazinot bibliotēku skaitu Jūrmalā, iedzīvotājiem netiks nodrošinātas vienlīdzīgas bibliotekāro pakalpojumu saņemšanas iespējas visos Jūrmalas mikrorajonos."

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

KONTEKSTS:

Nopietnas pārmaiņas sagaida divas Jūrmalas bibliotēkas. Bibliotēku Asaros paredzēts slēgt, bet Bulduros esošo krājumu pārcelt uz Centrālo bibliotēku Dubultos, Jūrmalas teātra ēkā Bulduros izveidojot grāmatu izsniegšanas punktu. Pilsētas domes ieskatā komunālās izmaksas ir pārāk augstas, lai uzturētu bibliotēku neremontētā ēkā.

Jūrmalnieki grāmatu krātuves saglabāšanai vāc parakstus un 11. augustā arī rīkoja piketu pie pilsētas domes.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti