Pusdiena

No 1. novembra Latvijā varēs reģistrēt automašīnās ar stūri labajā pusē

Pusdiena

12.Saeimas darbu bilance: ko traucējis pieņemt pašvaldību lobijs?

Pretēji VK iebildumiem Jūrmalas dome turpina sponsorēt sporta pasākumus uzņēmēju labā

Jūrmala pretēji revidentu iebildēm turpina sponsorēt sporta pasākumus ar aizdomīgiem tēriņiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Sportisko aktivitāšu atbalstīšana no pašvaldības maka nav kritizējama lieta, taču tas jādara ar vienādiem nosacījumiem pret visiem naudas gribētājiem, turklāt ar stingru kontroli par nodokļu naudas izlietojumu. Tā pēc pašvaldību budžetu izrevidēšanas secināja Valsts kontrole, īpaši izceļot Jūrmalu, kas ar skrējiena dāsnu pabalstīšanu patiesībā vairāk darījusi labu uzņēmējiem, ne skrējējiem. Tomēr Latvijas Radio noskaidroja, ka, neraugoties uz revidentu iebildēm, Jūrmalas dome arī šogad tērējusies gan skrējienam, gan kontroles kritizētajam zolītes čempionātam.

 ĪSUMĀ:

  • Jūrmalas dome pērn piešķīra 80 000 eiro uzņēmumiem, kas saistīti ar skrējiena rīkotājiem.
  • Valsts kontrole: Pašvaldībai jāseko, vai ar finansējumu sasniegti arī mērķi.
  • Jūrmalas skaidrosies ar Valsts kontroli par zolītes turnīra tāmi – dome atbalstījusi telpu īri, nevis ēdināšanu.
  • Jūrmala arī šogad turpināja finansēt pasākumus, ko kritizē domes opozīcija.
  • Opozīcija: Panācām, ka kopējie tēriņi sportam samazināti.

Jūrmalas dome jau pagājušā gada rudenī skrējiena rīkošanai 80 000 eiro piešķīra biedrībai «Instant Sport», bet domei iesniegtās finanšu atskaites rāda, ka liela daļa naudas pārskaitīta uzņēmumiem, kas saistīti ar skrējiena rīkotājiem. Par, iespējams, pārspīlēti uzpūstām skrējiena tāmēm Latvijas Radio jau vēstīja skrējiena laikā, un tādas aizdomas, izpētot domes saimniecību, rodas arī Valsts kontrolei.  

Valsts kontroles pārstāvis Edgars Korčagins norādīja, ka līdzekļu piešķiršanas kārtībai jābūt atklātai, vienlīdzīgai, uz vienādiem nosacījumiem, un domei būtu jāseko ne tikai tam, ka biedrības šo naudu iztērē, bet arī tam, vai ar to sasniegti konkrēti mērķi. 

Dome līdzfinansējumu deva ar nosacījumiem, piemēram, ka arī pašiem skrējiena rīkotājiem jāatrod daļa naudas, turklāt pašvaldības daļa samazinātos, ja atrasta papildu nauda.

Korčagins stāstīja, ka dome tam līdzi nesekoja, biedrība, kas rīkoja skrējienu, ar savu finansējumu nepiedalījās, diemžēl redzējām gadījumus, kad nauda piešķirta apšaubāmiem mērķiem, piemēram, zolītes čempionāta rīkošanai. “Vai tas ir saistīts ar pašvaldības mērķiem, nu tas ir jautājums,” sacīja Valsts kontroles pārstāvis.

Revidenti izpētījuši, ka Jūrmalas pašvaldība apmaksājusi zolītes čempionāta dalībnieku ēdināšanas pakalpojumus restorānā 5000 eiro apmērā. Dome gan to noliedz.

Pašvaldības pārstāve Zane Leite skaidroja, ka Valsts kontroles ziņojumā norādīts nevis uz pārkāpumiem, bet gan uz riskiem, kas saistīti ar zolītes turnīra atbalstīšanu, turklāt dome piešķīrusi 4700 eiro telpu nomai, nevis ēdināšanai.  

“Attiecīgi šis jautājums vēl tiks skaidrots ar Valsts kontroli, kāpēc šādi interpretēta šī tāmes pozīcija,” norādīja Leite.

Tomēr Jūrmalas dome atzīst, ka, neraugoties uz revidentu pārmetumiem, pašvaldība arī šajā gadā turpinājusi līdzfinansēt sporta pasākumus.

Tam kritiku velta domes opozīcija. Deputāts Guntis Grūba no «Tev, Jūrmalai» un Jaunās konservatīvās partijas apvienotā saraksta pauda, ka tautas sporta atbalstīšana ir laba lieta, bet ne ievērojamie tēriņi.

Viņš stāstīja, ka opozīcija iebilda pret tēriņiem, kas ir pārāk lieli un neadekvāti, piemēram, velomaratonam pludmalē - 50 000 eiro.

Domnieki izpētījuši, ka citās pilsētās rīkotie līdzīga veida pasākumi izmaksā būtiski lētāk. Pēc opozīcijas celtās trauksmes dome tēriņus sportam esot samazinājusi par 40 procentiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti