Jūrmalā krīze pašvaldības policijā – liela daļa kolektīva draud ar aiziešanu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem un 10 mēnešiem.

Dumpis Jūrmalas pašvaldības policijā – piektā daļa likumsargu ir uzrakstījuši apjomīgu vēstuli domes vadībai ar pretenzijām pret priekšniecību. Ja dome neiesaistīsies norādīto problēmu risināšanā, policisti draud ar kolektīvu aiziešanu. Tomēr pašvaldības vadība uzskata, ka vaina ir pašos dumpiniekos, kas negrib kārtīgi strādāt, nevis policijas vadībā. Citu noskaņu jūt domes politiskajā vadībā, ko baida fakts, ka teju visi kūrortpilsētas liedaga glābēji jau tagad uzrakstījuši atlūgumus.

Jūrmalā krīze pašvaldības policijā
00:00 / 05:54
Lejuplādēt

Jūrmalas pašvaldības policijā strādā ap 200 darbinieku. Šogad policiju pametuši 14, bet dažas dienas pēc septiņus gadus veca bērna noslīkšanas atlūgumus jūlija vidū uzrakstīja 11 jeb lielākā daļa no 14 glābējiem. Darba uzteikumus gatavojot arī policijas dežūrdienests.

Savukārt ar kolektīvu aiziešanu no darba tiek draudēts nule Jūrmalas domes vadībai nosūtītā vēstulē, ko parakstījuši 38 jeb piektā daļa no visiem pašvaldības policistiem.

Septiņu lappušu vēstulē virkne pārmetumu veltīti pašreizējam policijas priekšniekam Uldim Bēniņam.

Daži vēstules fragmenti

"Šis ir sarežģītu izaicinājumu laiks Jūrmalas pašvaldības policijā – iestādē ir katastrofāls darbinieku trūkums. Vairāki darbinieki Bēniņa attieksmes dēļ vairākus mēnešus ir slimības pārtraukumā. Tas ir saistīts ar depresiju un nevēlēšanos būt priekšnieka pakļautībā."

"Kad nevar nokomplektēt maiņas pamatsastāvu, kādam prasa ierasties darbā, un rodas virsstundas. Bet vēlāk, kad darbinieks vairs nav nepieciešams situācijas glābšanai, viņam vienkārši nogriež mēneša atlikušās darba stundas, samazinot maiņu skaitu un nemaksājot par virsstundām."

"Darbinieki ir zaudējuši iespēju doties atvaļinājumos likuma kārtībā, vienojoties savā starpā. Visus atvaļinājumus nosaka lietvede, neapspriežoties ar darbiniekiem par vēlmēm."

"Bēniņa pavēles ir sodīt un sodīt. Darbiniekus, kas neizraksta bezjēdzīgus protokolus, represē. Nākas rīkoties pretēji principam "uz sabiedrību vērsts policijas darbs". Darbinieki baidās no pēkšņām izmaiņām grafikos, ielikšanas kājinieku patruļās vai aicinājuma rakstīt atlūgumus, tāpēc šīs pavēles pilda – raksta protokolus bezpajumtniekiem un šaubīgās situācijās. Jūrmala no kūrorta pārtop par stingrā režīma cietumu."

"Darbiniekus uztrauc apģērbs vasaras sezonai. Iepirkumu pilnībā koordinēja priekšnieks. 35 grādu karstumā spiež nēsāt zābakus, neraugoties uz to, vai strādā kabinetā vai uz ielas. Vairākiem pārkaršanas dēļ sniegta neatliekamā medicīniskā palīdzība. Darba apstākļi ir pazemojoši."

"Autoparks novests līdz stāvoklim, ka izsaukumus drīz apkalposim ar privātajām mašīnām. Ziemā pēc operatīvā transporta negadījuma atklājās, ka tam nav OCTA apdrošināšanas. Rezultātā darbinieks maksāja sodu un dabūja soda punktus."

Iebilžu cēlēji par problēmām runāt skaļi pagaidām negrib, rakstiski paskaidrojot, ka cer uz risinājumu bez liekas publicitātes. Viņu vēstule tapusi brīdī, kad pašvaldības policijas šefs Bēniņš ir devies divu nedēļu atvaļinājumā, ko vismaz pagaidām pārtraukt negrasās.

Aizstāv Bēniņu; pārmet policistiem

Arī viņa vietnieks Kaspars Platnieks par milstošo protestu un krīzi ir nerunīgs: "Es neesmu redzējis vēstuli, nezinu saturu, nevaru komentēt to, ko es nevaru komentēt."

Platniekam gan vēstulē veltīti atzinīgi vārdi, slavējot darba kultūras veidošanu, kolektīva saliedēšanu un katra padotā viedokļa ņemšanu vērā.

Un labās domās par pašvaldības policijas priekšnieku Bēniņu ir Jūrmalas pašvaldības izpilddirektors Edgars Stobovs. "Es nedomāju, ka tā ir krīze. Ir daļa pašvaldības policistu, kuri grib strādāt pa vecam, bet nav gatavi ievērot darba disciplīnu."

Stobovs gan sacīja, ka veidos darba grupas trauksmes pilnā iesnieguma izvērtēšanai, bet priekšnieku no atvaļinājuma neatsauks, jo izpilddirektoram jau tagad esot skaidrs, ka piektdaļa policistu dumpim saorganizējušies, ņemot vērā drīzumā gaidāmo policijas reorganizāciju.

"Es vairāk sliecos uz to, ka taisnība ir pie pašvaldības policijas vadītāja. (..) Viņš ir apliecinājis to, ka viņš ar esošajiem resursiem spēs nodrošināt policijas darbu," sacīja Stobovs un piekrītoši atbildēja uz jautājumu, vai ir gatavs kolektīvajam atlūgumam.

Policijas priekšnieks Bēniņš ir rīdzinieks, Jūrmalas policijā nokļuva pirms nepilniem diviem gadiem konkursa rezultātā. Viņam ir pieredze darbā Valsts policijā, bijis arī mācībspēks.

Bažīgs par vēstulē norādītajiem faktiem ir Jūrmalas domes Drošības jautājumu komitejas priekšsēdis Andrejs Morozovs ("Saskaņa"). Atlūgumus uzrakstījušie pludmales glābēji devuši laiku līdz augusta vidum, bet jaunākie 38 protestētāji sola aiziet, ja dome nerīkosies.

"Nevar kūrortpilsēta palikt bez glābējiem, uzskatu, ka mums jārisina šī problēma," viņš sacīja.

Ar darba grupu un komisiju veidošanu kritisko situāciju dome plāno izvērtēt nākamo divu nedēļu laikā, sagaidot no atpūtas arī nebūšanās vainoto policijas priekšnieku.

Latvijas Iekšlietu darbinieku arodbiedrības vadītājs Armands Augustāns Latvijas Radio izteicās, ka Jūrmalas likumsargi pēc palīdzības nav vērsušies un vispirms jānogaida, vai problēmas neizdosies atrisināt iekšēji, kā to plānojuši paši policisti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti