Dienas ziņas

Liekais svars katram piektajam bērnam

Dienas ziņas

Pierobežas iedzīvotāji iepērkas Lietuvā

Jūra paņēmusi daļu Bolderājas pludmales

Jūra paņēmusi daļu Bolderājas pludmales

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Pagājušās nedēļas vētras un jūras līmeņa celšanās krietni papostījušas Bolderājas pludmali. Kādā posmā liedags noskalots pilnībā un sagrauta krasta nostiprinājuma betona konstrukcija. Tādēļ atbildīgās amatpersonas šo teritoriju norobežojušas un iesaka cilvēkiem pastaigām izvēlēties citus maršrutus.

Jaunākās ziņas no Bolderājas pludmales ir tādas... ka Bolderājas pludmales vairs nav. Viļņi un augstais jūras līmenis nograuzuši liedagu un sagāzuši krasta nostiprinājumu konstrukcijas aptuveni 30 metru joslā. Tās ir sliktas ziņas vietējiem romantikas mīļotājiem, kuriem pastaigas uz Daugavgrīvas molu kļuvušas krietni bīstamākas.

Krasts ir nobrucis līdz pat bijušās Bolderājas kuģu rūpnīcas teritorijas betona sētai, kas arī draud kuru katru brīdi  sagāzties. Tādēļ Rīgas brīvostas pārvalde norobežojusi bīstamo posmu un sola pēc iespējas ātrāk  krastu atjaunot.

"Šis krasta stiprinājums veidots, lai neturpinātu krasta eroziju, jo mēs atrodamies pie ūdens. Kā redzam – vējš ir stiprs un arī straume ir stipra. Tādēļ šim stiprinājumam šeit ir jābūt un viņš būs! Mēs šobrīd apzinām postījumu apjomus un meklējam labākos risinājumus, kā šo visu sakārtot," teica Rīgas brīvostas pārvaldes pārstāve Liene Ozola.

Līdz tam amatpersonas aicina iedzīvotājus izvēlēties citus pastaigu maršrutus. Taču Bolderājas pludmale ir vienīgais publiski pieejamais ceļš, kā aizstaigāt līdz Daugavgrīvas molam. Un, kā novēroja Latvijas Televīzija, – mola vilinājums ir tik liels, ka vietējos pastaigu mīļotājus neaptur ne brīdinājumi, ne nogruvumi.

"Vienalga turpināšu te staigāt. Vienmēr esmu te pastaigājies un nedomāju pārtraukt. Te ir tik skaistas vietas. Ļoti skaistas vietas," atzina vietējais iedzīvotājs Viktors. Līdzīgi domā arī Jurijs, kurš teica: "Nu šeit nav nekādas grūtības, it sevišķi, ja ar četrām kājām. Viļņi šodien nelieli, tā ka problēmas nav. Bet nu, protams, labāk te nestaigāt tiem, kas nevar. Bet alpīnistiem, tūristiem, profesionāļiem te grūtības nav nekādas."

Tomēr Bolderājas iedzīvotāji novērojuši, ka nogruvums kļūstot jo dienas, jo plašāks, un drīz arī rūdītiem sportistiem to pieveikt kļūs bīstami. Nogruvumi Latvijas piekrastē nav nekas jauns. Aprēķināts, ka ik gadu jūra paņem aptuveni 20 hektārus Latvijas zemes. Aizvadītā gada nogalē Kurzemes piekrastē kārtējo reizi nobruka stāvkrasts Labragā pie Jūrkalnes.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti