Dienas ziņas

Muzejpedagogi tiekas Cēsu Vēstures un mākslas muzejā

Dienas ziņas

Jaunolaines sākumskolai – vēsturiskas pārmaiņas

Jūra apdraud Liepājas attīrīšanas iekārtas un fortus

Jūra aizvien vairāk apdraud Liepājas attīrīšanas iekārtas un fortus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Lai novērstu Liepājas attīrīšanas iekārtu stacijas ieskalošanu jūrā, pašvaldība plāno puskilometra attālumā no tās būvēt jaunu molu. Būvniecība, kas varētu sākties šogad, iespējams, pasargātu arī tūrisma objekta – Ziemeļu fortu – ieslīdēšanu jūrā, kas šajās dienās norit arvien redzamāk, un tie kļūst par apmeklētajiem bīstamu vietu.

SIA “Liepājas ūdens” pārraudzībā esošās attīrīšanas iekārtas, kas atrodas jūras krastā pie pilsētas robežas, savu funkciju veic kopš 1972.gada. Tur nonāk notekūdeņi no visas pilsētas. Agrāk starp jūru un iekārtām bija 200 metru plata zemes strēle, bet nu atlikuši vien apmēram 50 metri. Iemesls – krasta erozija jūras ietekmē.

“Pagaidām mums ir viena veca ēka, hlorētava, ko mēs vairs neizmantojam. Tagad mēs esam krastu nostiprinājuši, bet noskalojumi notiek no abām pusēm. Un, ja novelk līniju starp šiem noskalojumiem, tad tā hlorētavas ēka sen būtu ūdenī. Ja neko nedarīs, tad nākotnē mēs paliksim bez attīrīšanas ierīcēm,” norāda Liepājas attīrīšanas iekārtu vadītājs Vilmārs Bogovičs.

Ja krasta erozija netiks apturēta, tad esot iespējama pat ekoloģiska katastrofa, ko izraisītu neattīrītu notekūdeņu ieplūšana jūrā.

Pašreiz Liepājas ūdens krastu stiprina pašu spēkiem ar laukakmeņiem, taču tas nav ilgtermiņa risinājums. Tāpēc šobrīd pilsētas dome izsludinājusi iepirkuma konkursu par apmēram 500 metru garas būnas jeb mola izveidi. Plānots, ka būvniecība varētu izmaksāt apmēram 5,5 miljonus eiro.

“Skaidrs, ka mēs nevaram apturēt krasta eroziju kopumā, bet ar šāda projekta realizēšanu, mēs katrā ziņā pasargājam pilsētai nozīmīgu inženiertehnisku objektu. Pēc laika grafika ceram, ka šī gada būvniecības sezonā arī uzsāksies būnas projekta būvniecība,” saka Liepājas attīstības pārvaldes vadītājs Mārtiņš Ābols.

No jūras spēka cieš ne tikai attīrīšanas iekārtas, bet arī viens no Liepājas populārajiem tūrisma objektiem – Ziemeļu fortu drupas, kas pēdējo dienu laikā arvien vairāk ieslīd jūrā.

Kā informē Liepājas komunālā pārvaldē, pagājušā nedēļā ir veikta vietas apsekošana, lai novērtētu tās bīstamību. “Šajā vietā faktiski ir ļoti bīstami, jo zeme ir pielijusi. Šie noslīdeņi jau ir bijuši, bet tie turpinās. Ja cilvēki atrodas kaut kādā zonā, viņi pat ar savu svaru var veicināt atsevišķās vietās zemes nobrukumus,” brīdina Liepājas komunālās pārvaldes sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls.

Pašreiz teritorijā ir novilktas norobežojošās lentes, lai fortu apmeklētāji nedotos pārāk tuvu bīstamajam krastam. Taču klātienē un sociālajos tīklos ievietotajās fotogrāfijās redzams, ka cilvēki brīdinājumus neņem vērā. Šīs nedēļas laikā teritorijā plānota arī brīdinājuma zīmju izvietošana.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti