Rīta Panorāma

Intervija ar Drošas braukšanas skolas vadītāju Jāni Vanku

Rīta Panorāma

Valsts pārvaldes pakalpojumi pieejami tuvāk dzīvesvietai

Intervija ar Nacionālā veselības dienesta Vakcinācijas projekta vadītāju Evu Juhņēviču

Juhņēviča: Latvijā Covid-19 vakcīnu ir vairāk nekā pietiekami

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem un 6 mēnešiem.

Latvijā Covid-19 vakcīnu ir vairāk nekā pietiekami, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" sacīja Nacionālā veselības dienesta (NVD) Vakcinācijas projekta nodaļas vadītāja Eva Juhņēviča.

Viņa uzsvēra, ka ik pa laikam sabiedrībā tiek runāts par vakcīnu trūkumu, arī tagad saistībā ar balstvakcināciju, bet tas neatbilst patiesībai. 

"Vakcīnu ir vairāk nekā pietiekami. Šobrīd Latvijā ir pieejams vairāk nekā miljons visa veida vakcīnu. Noliktavā, tātad vēl neizvadātas pakalpojuma sniedzējiem, ir teju miljons vakcīnu, bet sistēmā ir vairāk nekā 150 000," stāstīja Juhņēviča. Viņa norādīja, ka Latvijā ir pietiekams daudzums vakcīnu pret Covid-19: "Pfizer", "Moderna", "AstraZeneca" un "Janssen".

Tāpat arī turpmāk gaidāmas vakcīnu piegādes.

Vakcīnas pietikšot visiem Latvijas iedzīvotājiem, tostarp balstvakcinācijai.

Juhņēviča atgādināja par jaunajām Imunizācijas valsts padomes rekomendācijām, ka balstvakcinācijai pret Covid-19 var pieteikties un to saņemt visi iedzīvotāji, kuri ir vecāki par 18 gadiem. Iedzīvotājiem jāseko līdzi, cik sen un ar kādu vakcīnu viņi sapotēti. Pašlaik jau tiek strādāts, lai jaunās rekomendācijas ieviestu vakcinētāju rokasgrāmatās. Tas varētu notikt rīt, bet arī šodien cilvēkus, kas ieradušies pēc balstvakcinācijas, izlasot par jaunajām rekomendācijām, projām nevajadzētu raidīt.

Lai uzzinātu, kur var dabūt konkrēta ražotāja vakcīnu, jāzvana pa tālruni 8989 vai informācija jāmeklē "manavakcina.lv" un "covid19.gov.lv".

KONTEKSTS:

Līdz pirmdienai, 29. novembrim, Latvijā balstvakcināciju saņēmušas kopumā 66 376 personas. Sākot ar decembri, iedzīvotājus, īpaši seniorus un riska grupas, personiski informēs par iespēju saņemt balstvakcīnu, piemēram, ar īsziņām un citiem informēšanas līdzekļiem.

No 9. novembra iespēja veikt balstvakcināciju tiek nodrošināta visiem iedzīvotājiem no 50 gadiem un tiem iedzīvotājiem vecumā no 18 gadiem, kuriem ir hroniskas slimības vai kuri strādā augsta riska profesijās vai ikdienā atrodas vidē, kurā ir ilgstoša saskarsme gan ar Covid-19 pacientiem, gan pret Covid-19 nevakcinētiem cilvēkiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti