Dienas ziņas

Baltijas valstis saņēmušas Vestfālenes miera balvu

Dienas ziņas

Upeņu audzētāji meklē eksporta iespējas

Jelgavas Vecpilsētas kvartāla atdzimšana

Jelgavas vecpilsētas kvartāls atdzimst – top Zemgales Restaurācijas centrs

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Jelgavas vecpilsētu iecerēts pārvērst par amatniecības kvartālu. Pašreiz sākta divu ēku atjaunošana, kurās izveidos Zemgales Restaurācijas centru. Tas būšot gan tūrisma objekts, gan darbnīca trīs restaurācijas jomās, kas līdz šim Latvijā neesot bijušas.    

Pēc aptuveni 30 centimetru bieza kultūrslāņa norakšanas vienā no senākajām Jelgavas ēkām redzams, kā līdz ar rocību mainījies arī interjers. Sākotnēji bijušas vien baļķu sienas, tad parādījušies pirmie zīmējumi, bet vēlāk izveidots arī apmetums un gleznojumi.

“Un kā stāsta, tajā ēkas daļā ir bijis pagrezns veikals, un acīmredzot īpašnieks gribējis greznu interjeru, tāpēc uzaicināts mākslinieks un veidots gleznu interjers,” stāstīja SIA ''RERE meistari'' būvdarbu vadītājs Jānis Rozenbergs.

Ap 1800. gadu būvētā ēka ir daudzkārt pārbūvēta. Tomēr dažviet vēl saglabājušies senie trīnīša griesti un siltinājumam izmantotās sūnas. Atjaunojot ēku, maksimāli tikšot saglabāts viss vēsturiskais. Lielākais izaicinājums būvniekiem būšot vēsturisko pamatu atjaunošana.

“Tas nozīmē, ka tiks pārķerti esošie sienu korpusi, un mēs viņu celsim par 15 centimetriem uz augšu. Līdz ar to ēka iegūs daudz augstākus griestus un būs daudz pieejamāka un funkcionālāka apmeklētājiem,” skaidroja Jānis Rozenbergs.

Turpat līdzās tiek atjaunota arī jaunāka ēka, kas pēc restaurācijas tiks savienota ar seno un kopā veidos Zemgales Restaurācijas centru.

“Tas būs gan tūrisma objekts, gan arī pakalpojuma sniedzējs trīs restaurācijas jomās - tekstila, metāla jeb arheoloģijas priekšmeti un keramikas - stikla, porcelāna. Šīm jomām īsti nav restaurācijas centru Latvijā. Tas būs kaut kas unikāls,” atzina projekta vadītāja Ilga Līvmane.

Restaurācijas centra izveidi, kura izmaksas kopā ar aprīkojumu būšot aptuveni trīs miljoni eiro, plānots pabeigt līdz 2020. gada otrajai pusei. Tā gan būs tikai daļa no amatniecības kvartāla Jelgavas vecpilsētā, ko pilnībā iecerēts izveidot nākamo piecu gadu laikā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti