Jelgavas slimnīcai palielināts pacientu skaits bez finansējuma palielinājuma

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 11 gadiem un 4 mēnešiem.

Reģionālā Jelgavas slimnīca ir starp tām slimnīcām, kas neparaksta līgumu par stacionāro un sekundāro ambulatoro veselības aprūpes pakalpojumu sniegšanu, jo tai, palielinot pacientu skaitu, nav palielināts finansējums.


SIA "Jelgavas pilsētas slimnīca" valdes locekļa pienākumu izpildītāja Solveiga Ābola aģentūrai LETA pastāstīja, ka salīdzinājumā ar pagājušajā gadā plānoto šogad pacientu skaits slimnīcai ir palielināts aptuveni no 7000 pacientu līdz 13 000 pacientu, taču kopējais finansējums ir samazinājies par aptuveni septiņiem procentiem, turklāt jau pagājušo gadu slimnīca pavadījusi izdzīvošanas režīmā.

"Tie 13 000 aptuveni ir faktiskais pacientu apjoms, kāds pagājušogad mums bija, un pērn plānotie ap 7000 nebija atbilstoši īstenībai. Tos skaitļus varam skaidrot dažādos veidos, un atrast tādu veidu, ka sanāks arī pieaugums, taču kopumā mums ir samazinājums, un to nemaina nekādi skaidrojumi," pauda Ābola.

Slimnīcas vadītāja skaidroja, ka pērn esot tikuši galā ar visu lielo pārstrādi, taču tas nozīmē, ka slimnīca to uztvēra kā krīzes situāciju, un patlaban visi tās resursi un rezerves esot izsmeltas.

"Vairs neiet runa par mediķu algām. Tagad jau ir runa par situāciju, kādā ir pacienti. Pie labākās gribas mēs pacientam nevarēsim nodrošināt to, kas pienākas," skaidroja Ābola, paužot, ka atsevišķa iestāde to nevar atrisināt un to ir jāskata kompleksi valsts mērogā.

Jau ziņots, ka slimnīcām līgumi par stacionāro un sekundāro ambulatoro veselības aprūpes pakalpojumu sniegšanu jānoslēdz līdz februāra beigām. Patlaban to ir izdarījušas vien desmit no 39 slimnīcām.

Savukārt Tukuma slimnīca ir starp tām desmit slimnīcām, kas parakstījusi līgumu par stacionāro un sekundāro ambulatoro veselības aprūpes pakalpojumu sniegšanu, taču slimnīca atbalsta arī kolēģu iebildumus.

SIA "Tukuma slimnīca" valdes priekšsēdētāja Dzintra Rabkeviča aģentūrai LETA skaidroja, ka ambulatorajā ārstēšanā Tukuma slimnīca saņems adekvātu finansējumu, savukārt stacionārajā ārstēšanā pērn apkalpoti aptuveni 5600 pacientu, bet Tukumam piešķirtā kvota pērn bijusi - ap 2000 pacientu. Savukārt šā gada kvota ir palielināta līdz aptuveni 4000 pacientu, kas arī nav pietiekami, taču uzrādot pozitīvu risinājumu.

Arī palielinātais apjoms kopumā Tukumam neesot pietiekams. "Nolēmām vienlaikus turpināt strādāt un risināt trūkstošās starpības problēmu," pastāstīja Rabkeviča, informējot, ka pērn Tukuma slimnīca bija vienīgā ar tik lielu trūkstošo līdzekļu starpību - vairāk nekā 225% pārstrādi.
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti