Ārpus Rīgas

Zemnieku saimniecībā "Zemesziediņi" par sausuma postījumiem nesūdzas un liek lietā izdomu

Ārpus Rīgas

Daugavpils slimnīcā vērienīga rekonstrukcija, taps sirds veselības centrs

Avīzes "Zemgales Ziņas" galvenā redaktore par savvaļas zirgu populāciju Jelgavā

Jelgavas savvaļas zirgiem Pils salā kļuvis par šauru

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem un 10 mēnešiem.

Savvaļas zirgiem Jelgavas Pils salā kļuvis par šauru. Dzīvnieku šajā teritorijā kļuvis par daudz – to skaits pietuvojies 100, tāpēc tiek domāts par zirgu eksportu uz citām valstīm, Latvijas Radio stāstīja reģionālā laikraksta "Zemgales Ziņas" galvenā redaktore Agnese Leiburga.

Krūmiem aizaugušajā salā 16 savvaļas zirgi pirms desmit gadiem ieradās no Nīderlandes, un viņu galvenā loma toreiz bija kalpot kā dabiskām pļaujmašīnām – lai palienes pļavas noganītu, neļaujot krūmiem un citām valdonīgām augu sugām no teritorijas izspiest retākās sugas.

Daļu savvaļas zirgu bija plānots sūtīt uz Ukrainu – teritorijām, kur ir daudz aizaugušu pļavu, taču pagaidām šie plāni nav īstenojušies. Vēl viena iespēja – eksportēt dzīvniekus uz Lietuvu, stāstīja Leiburga, norādot, ka šis jautājums par zirgu eksporta iespējām tiek risināts.

KONTEKSTS:

Jūlijā Jelgavas dome sola ķerties pie lāpstām, lai sāktu vērienīgu pāris gadu plānu – pilsēta iecerējusi attīstīt Pils salu, kuras vienā pusē atrodas Jelgavas pils, bet tālākajā galā ganās par pilsētas simbolu kļuvušie savvaļas zirgi. Pašlaik vairāk nekā divi hektāri salas ir aizauguši kokiem un krūmiem, starp kuriem vīd degradētas padomju laika būves. Savukārt nākotnē tur jātop mūsdienīgam sporta kompleksam un infocentram tūristiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti