Panorāma

Baltijas jūras eskadra svin 20. gadadienu

Panorāma

"Cert.lv": uzlauztas 280 mājaslapas

Savvaļas zirgiem nozog sienu

Jelgavas pļavu savvaļas zirgiem nozog sienu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem un 9 mēnešiem.

Jelgavas palienes pļavās dzīvojošie savvaļas zirgi palikuši bez barības krājumiem ziemai. No pļavām nozagti 150 ruļļi sapļautā siena 2000 eiro vērtībā.

Pļavas apsaimnieko Latvijas Dabas fonds, fonda pārstāvji zādzību konstatējuši ceturtdien, 16.augustā.

Savvaļas zirgi palienes pļavās mājo jau 11 gadus. Sākotnēji no Nīderlandes tika atvesti 17 zirgi, tagad to skaits pieaudzis līdz 76. Ziemā zirgi no pašu atrastā nevar izdzīvot, un nozagtais siens bija ar augstu barības vērtību, tādu klāt piepirkt vairs nebūs iespējams, atzīst Dabas fonda pārstāvji.

“Dabas fonds palienes pļavas apsaimnieko no 2007. gada, bet šāds gadījums mums ir pirmo reizi. Apsaimniekojam noganot, pļaujam, ziemā sienu izbarojam zirgiem, kad ir maz ko ēst. Nozagts kvalitatīvākais siens, kas zirgiem ļoti garšo,” stāstīja Latvijas Dabas fonda pārstāve Liene Brizga-Kalniņa.

Palienes pļavas ir stipri daudzveidīgas – citur aug usnes un vīgriezes, kas zirgiem negaršo, bet 150 nozagtie siena ruļļi bija no vislabākās pļavas, kur augiem liela uzturvērtība.

“To nevar izdarīt vienā dienā, to nevar izdarīt ar ķerru divi cilvēki – tur iesaistīta nopietna tehnika, tā kā lieciniekiem vajadzēja būt,” sprieda savvaļas zirgu uzraugs Einārs Nordmanis.

Fonds ir vērsies policijā. Ir aizdomas, ka nozagtie ruļļi varētu tikt tirgoti sludinājumu portālos. Iedzīvotāji tiek aicināti, iegādājoties sienu, noskaidrot tā izcelsmi.

Dabas fonds griezies policijā un uzrunājis cilvēkus sociālajos tīklos, aicinot iedzīvotājus, iegādājoties sienu, noskaidrot tā izcelsmi.

“Labā ziņa, ka cilvēks, kas nopircis sienu, vedot to atpakaļ, paldies sociālajiem tīkliem. Tāda ziņa man pienāca, jāgaida, kad vedīs. Vai visus ruļļus? Nezinu,” pastāstīja Nordmanis.

Ja tā, tad, iespējams, ka ar policijas un situāciju izprotošo līdzcilvēku palīdzību zagļi tiks notverti un saukti pie atbildības.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti