Dienas ziņas

ASV Kongresa vēlēšanās sīva cīņa

Dienas ziņas

Vai lielie plāni dzimstības veicināšanai nenoguls atvilktnēs?

Līvbērzē mācās likvidēt bīstamas kravas noplūdi

Jelgavas novada Līvbērzē mācās likvidēt bīstamas kravas noplūdi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 7 mēnešiem.

Jelgavas novada Līvbērzē trešdien notika uzņēmuma "Latvijas dzelzceļš" mācības, kurās tika imitēta degvielas noplūde no dzelzceļa cisternas Jelgavas stacijā. Grūtākais uzdevums bija Jelgavas sadarbības teritorijas civilās aizsardzības komisijai, kurai  bija jāpieņem lēmumi, kā pasargāt jelgavniekus no ķīmiskajiem izgarojumiem. Pēc uzņēmuma "Latvijas dzelzceļš" statistikas datiem, dažādu negadījumu skaits, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, esot teju dubultojies.

Jelgavas novada Līvbērzes dzelzceļa stacijā trešdien valdīja neierasta rosība. Netālu no stacijas ēkas  bija apgāzusies cisterna, no kuras izplūda kodīga viela. Šoreiz gan tās bija tikai mācības. Pēc mācību  scenārija gan  negadījums esot noticis Jelgavas stacijā.

"Latvijas dzelzceļa" Drošības direkcijas un civilās aizsardzības nodaļas vadītājs Aivars Straume sacīja: "Tas ir mūsu poligons, un te var izvērst tehniku un cilvēkus un parādīt, ko mēs varam un ko mēs spējam."

Negadījuma likvidēšanā, kurā it kā izplūda liels daudzums degvielas – 30 litri minūtē, bija aktivizēta visa civilās aizsardzības sistēma. Apturēt noplūdi steidza gan "Latvijas dzelzceļa" glābēji, gan Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD), kuri, neraugoties uz darbinieku trūkumu, bija raduši iespēju piedalīties mācībās, un arī pilsēta bez ugunsdzēsējiem neesot palikusi.

VUGD pārstāvis Dainis Bērziņš norādīja: "Jo teorētiskās mācības notiek, bet praktiskās mācības ir pavisam kas cits. Ieguvēji būs ne tikai ugunsdzēsēji, bet arī iedzīvotāji, ja mēs kopā ar dzelzceļu mācēsim reaģēt operatīvāk un kvalitatīvāk. Piedevām Jelgava ir viens no spilgtiem piemēriem, kur ļoti līdzīgs gadījums ir bijis."

Mācību vadītājs Straume skaidroja, ka lielākie negadījumi bijuši gadsimta sākumā Vecumniekos un  Līvbērzē, bet izbraukumu skaits uz mazākiem negadījumiem šogad, salīdzinot ar pagājušo gadu, esot dubultojies, tāpēc mācības esot ļoti nepieciešamas.

"Ir izbraukumi uz dažādiem negadījumiem, piemēram, vagonu noiešana no sliedēm, ķīmiski negadījumi. Piemēram, Jelgavā mums bija gāzes noplūde no cisternas, kas ļoti reti gadās, bet bija tāda. Negadījumi notiek," pastāstīja Straume.

Inscinētajā negadījuma vietā cietis bija tikai viens "Latvijas dzelzceļa" darbinieks, kurš operatīvi tika evakuēts. Tikmēr civilās aizsardzības komisijai nācās domāt, kā no saindēšanās ar degvielas izgarojumiem pasargāt jelgavniekus.

Jelgavas valstspilsētas domes priekšsēdētājs, Jelgavas sadarbības teritorijas civilās aizsardzības komisijas priekšsēdētājs Andris Rāviņš (Zaļo un Zemnieku savienība) norādīja: "Šobrīd evakuācija ir tikai tiem, kuri ir stacijā cietušie. Pārējiem uzdevums ir taisīt durvis, logus ciet un palikt telpās. Reāli dzīvē mums ir noslēgti līgumi ar autobusu parkiem, lai transportētu cilvēkus, ja gadījumā būtu jāevakuē cilvēki; ir arī vietas, uz kurieni evakuēt, arī tie līgumi ir noslēgti."

Trešdienas mācībās avārija tika likvidēta divu stundu laikā. Secinājumi un ieteikumi iesaistīto institūciju sadarbībā gan tikšot analizēti vēlāk.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti