Jelgavas novada izpilddirektori atstādina no amata uz disciplinārlietas izmeklēšanas laiku

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Jelgavas novada domes deputāti šodien domes ārkārtas sēdē nolēma uz disciplinārlietas izmeklēšanas laiku no amata atstādināt izpilddirektori Līgu Lonerti, informēja pašvaldības Komunikāciju departamenta vadītāja Dace Kaņepone.

Dažas stundas pirms pirmssvētku darba dienas beigām Jelgavas novada dome sanāca uz ārkārtas sēdi, atsaucoties uz septiņu deputātu parakstītu rosinājumu disciplinārlietas ierosināšanai pret Jelgavas novada pašvaldības izpilddirektori Lonerti un viņas atstādināšanai no amata.

Rosinājumu sasaukt domes ārkārtas sēdi parakstījuši Andris Ozoliņš (Latvijas Zalā partija), Madars Lasmanis ("Attīsībai/Par!"), Uldis Ainārs ("Jaunā Vienotība"), Irina Dolgova ("Saskaņa"), Jānis Kažotnieks (Latvijas Zaļā partija), Ģirts Neija (Latvijas Zaļā partija) un Emīls Dobrājs ("Attīsībai/Par!").

Neskatoties uz to, ka jau ar šā gada 30.novembri pašvaldībā juridiskos pakalpojumus vairs nesniedz ārpakalpojuma nodrošinātājs SIA "Lagzdiņa un Jēgera juridiskais birojs", konkrētie deputāti arvien uzstājīgi pārmet izpilddirektorei, ka viņa sniegusi nepatiesu informāciju par izpilddirektores vietnieces juridiskajos jautājumos aizvietošanu un, atbilstoši informējot par to Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju (VARAM), rīkojusies prettiesiski deleģētu uzdevumu ietvaros un izvērtējama viņas saziņa ar VARAM.

Kā norāda Kaņepone, lēmumprojekts pamatots ar terminiem "prettiesiska rīcība" un "labas pārvaldības principu pārkāpšana", taču iztrūkstot pierādījumu, tāpēc deputāti aicināja tieši disciplinārlietas laikā izvērtēt, vai viņu bažām par pārkāpumiem ir pamats. Deputātu balsojums atklāja, ka ar 11 balsīm "par" un piecām balsīm "pret" lēmumprojekts ir atbalstīts, izlemjot izveidot arī disciplinārlietas izmeklēšanas komisiju, kas arī vērtēs pārmetumu pamatotību. Komisijas sastāvā ar balsojumu ievēlēti deputāti Dina Tauriņa (LRA), Kažotnieks, Ainārs, Oskars Cīrulis (NA), Lasmanis, Lolita Duge (LZS), Dolgova un Dobrājs.

Lēmums stājas spēkā no brīža, kad tā paziņojumu saņem izpilddirektore, un disciplinārlietas izmeklēšanas laikā, kas noteikts trīs mēnešus, izpilddirektore no amata pienākumiem tiek atstādināta, piebilda Kaņepone.

KONTEKSTS:

Šonedēļ septiņi Jelgavas novada domes deputāti parakstījuši iesniegumu ar pieprasījumu sasaukt ārkārtas sēdi, lai arī pret pašvaldības izpilddirektori Lonerti ierosinātu disciplinārlietu un atstādinātu viņu no amata. Deputāti neesot apmierināti ar viņas darbu, piesaucot gan maldinošas informācijas sniegšanu, gan nesaimniecisku rīcību.

Jelgavas novada domes priekšsēdētājs Ziedonis Caune (Latvijas Zemnieku savienība) uzskata, ka šiem pārmetumiem ir maz sakara ar racionāliem pamatojumiem, tie drīzāk esot no konteksta izrauti, sakāpināti un kopumā - viegli attaisnojami. Viņš uzskata, ka darbība ir apzināti vērsta, lai panāktu cita veida politisko ietekmi visā pašvaldības administrācijā.

"Un nav noslēpums, ka šīs taktikas izvēršanai ir ciešs un vienots informatīvs, politisks atbalsts Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā, kur ministra padomnieka posteni ieņem arī Jelgavas novada domes deputāts [Madars Lasmanis (AP)], un kopumā ņemot vērā politisko ieinteresētību Jelgavas novada domē mazināt Zemnieku savienības "laikus"," pauž Caune.

Domes priekšsēdētājs apgalvo, ka šāds spiediens tiek izdarīts - gan pierādāms, gan nepierādāms - arī uz izpildvaras pārstāvjiem.

Caune šonedēļ deputātiem paziņojis, ka atkāpsies no amata pēc pašvaldības budžeta apstiprināšanas.

Iepriekš novada domē vairākkārt nācies sasaukt ārkārtas domes sēdes, lai lemtu par pilnvaru apturēšanu deputātiem saistībā ar Covid-19 sertifikātu neesamību. Taču lēmumi vairākkārt netika pieņemti kvoruma trūkuma vai citu iemeslu dēļ.

"Politisks žests jeb sabotāža ir pausta ļoti atklāti - deputāti jau kuro sēdi pēc kārtas "nobalso ar kājām", atslēdzoties no sēdes. Protams, ar šādu rīcību viņi pārliecinoši demonstrējuši politisko toni, taču vienlaikus liedz domei ievērot un izpildīt likumā noteiktās prasības," komentē Caune.

Pēc viņa paustā, nevar noliegt acīmredzamu spēku pārbīdi koalīcijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti