Jelgavas novada dome noraida ministra pārmetumus par finanšu revīzijas kavēšanu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem un 3 mēnešiem.

Pēc Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) pieprasījuma "zaļzemnieks" Ziedonis Caune trešdien, 3. martā, sasauca domes ārkārtas sēdi. Ministrs Artūrs Toms Plešs ("Attīstībai/Par!") to lika darīt, jo Jelgavas novada pašvaldības vadība jau mēnesi vilcinoties izsniegt informāciju revidentiem, ko pašvaldību lietu ministrija nolīgusi ārpus kārtas finanšu pārbaužu veikšanai vairākās pašvaldībās. Ministram tas radījis aizdomas, vai novads ar budžeta naudu rīkojas godprātīgi.

Jelgavas novada domes vadītājs Ziedonis Caune
00:00 / 00:53
Lejuplādēt

Taču dome pārmetumus noraidīja un norādīja, ka revidentiem visa informācija izsniegta.

"Pašvaldība savā rīcībā bijusi operatīva un uz sadarbību vērsta. Auditorkompānijas "Ernst & Young" pārstāvji ir apliecinājuši, ka 26. februārī ir saņemta lielākā daļa pieprasītās informācijas, un sadarbība ir bijusi intensīva, operatīva un korekta.

Uzskatu, ka publiski paustā informācija no ministra puses ir bijusi nepamatota.

Ar šodienas domes lēmumu esam noteikuši arī noslēguma termiņu revidentiem, ka līdz 3. martam vēl var pieprasīt kādu papildu dokumentāciju revīzijas ietvaros, lai pašvaldība spētu visu korekti iesniegt un izpildīt prasības līdz 8. martam. Un tomēr kā domes priekšsēdētājs uzskatu, ka VARAM kā pašvaldību uzraugošā iestāde ir uz sadarbību vērsta iestāde, kas, protams, var uzraudzīt pašvaldību darbu. Nepatiesi, līdz galam nepārbaudīti fakti uzskatāmi vai nu par sliktu komunikāciju vai arī par tīšu mēģinājumu ietekmēt pašvaldības darbu," klāstīja Caune.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti