Dienas ziņas

Jūrkalnes stāvkrasts pazūd jūrā

Dienas ziņas

Latvijas dārzeņu un augļu audzētāju konkurētspēja vēl nepalielinās

Jelgavā sākusies pirmklasnieku reģistrācija

Jelgavā sākusies pirmklasnieku reģistrācija

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Jelgavā sākusies pirmklasnieku reģistrācija. Populārākajās skolās gan visiem vietas var nepietikt, jo telpu trūkuma dēļ šogad samazināts paralēlo klašu skaits. Savukārt mazākumtautību skolās telpas stāv tukšas nepietiekamā bērnu skaita dēļ. Plānots, ka nākamajā mācību gadā septiņās skolās, no kurām trīs ir mazākumtautību, skolas gaitas uzsāks 616 pirmklasnieki.

Plānots, ka jaunajā mācību gadā skolas gaitas Jelgavas pirmklasnieki uzsāks septiņās mācību iestādēs, tomēr jau vairākus gadus vecāki spītīgi priekšroku dodot trīs skolām.

Jelgavas 4. sākumskolā, kur uzņemt plānots 140 skolēnus, Ditas iesniegums ir jau 154. Māmiņa cer uz veiksmi. "Tuvāk mājām sanāk. Protams, kvalitāte. Šī ir pieprasīta skola Jelgavā, cik ir dzirdēts."

Skolas direktore skaidro, ka iesniegumus turpināšot pieņemt līdz 1. martam. Tas gan negarantējot uzņemšanu šajā skolā.

"Tālāk mēs izskatīsim. Ir prioritārā secība noteikta, kādā kārtībā, un tālāk mēs skatīsimies. Pēc 1. marta mēs vecākiem paziņosim vai nu par uzņemšanu, vai iespējām meklēt citu izglītības iestādi mūsu pašvaldībā," saka Jelgavas 4. sākumskolas direktore Agita Lundberga.

Līdzīga situācija ir arī divās populārākajās vidusskolās, kuras vecāki galvenokārt izvēloties programmu profesionālās ievirzes dēļ. Līdz šim gan visiem, kas pieteikušies, vieta tomēr atradusies, bet šoreiz, iespējams, nākšoties kādam arī atteikt.

"Paredzēts ir uzņemt 112 skolēnus, jo būs tikai četras pirmās klases. Pagājušajā gadā uzņēmām piecas klases, bet šogad tikai četras, jo mums skolā vairs nav tik daudz telpu," skaidro Jelgavas 4.vidusskolas direktora vietniece Ilze Miklaševica.

Pilnīgi pretēja situācija ir mazākumtautību skolās. Piemēram, 6. vidusskolā jau vairākus gadus tiekot nokomplektētas tikai divas pirmās klases. Nākamajā mācību gadā viena no tām būšot ar latviešu mācību valodu.

"Ir pieteicies viens vecāks, un divi vēl domāja, uz kuru klasi. Tāpēc, ka tur ir jauktās ģimenes. Cerēsim, ka izdosies [nokomplektēt divas klases], bet var arī neizdoties," atzīst skolas direktore Ilze Arbidāne.

Izglītības pārvaldē skaidro, ka infrastruktūra un izglītības kvalitāte visās skolās esot vienādi augstā līmenī un papildus klases populārākajās skolās netikšot veidotas. 

"Plānoti ir 28 bērni klasē. Neesam šogad plānojuši 30 bērnus klasē. Un jāsaka, ka visiem bērniem koncentrēties vienā skolā būtu pārāk sarežģīti, jo tā izglītības vide būtu tik ļoti blīva," piebilst Jelgavas Izglītības pārvaldes vadītāja Gunta Auza.

Šogad Jelgavas pilsētas skolās plānots uzņemt 616 audzēkņus un vietas noteikti pietikšot visiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti