Panorāma

Jelgavā atklāj prezidentu skvēru

Panorāma

Panorāma

Jelgavā pusaudze piekauj meiteni

Jelgavā piekautās meitenes mamma: Vesels bars stāvēja, filmēja, kā pusaudze sita manu meitu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Sabiedrībā plašu rezonansi guvis kāds video, kurā redzams, kā pusaudze piekauj par sevi trīs gadus jaunāku meiteni. Izmeklēšanu sākusi Valsts policija (VP). Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija (VBTAI) norādīja, ka šī lieta nopietni jāizmeklē un jārunā ar katru no bērniem, kas piekaušanu vēroja savām acīm, to filmēja, nepalīdzot meitenei, kuru sit.

12 gadus vecās jelgavnieces mamma sarunas laikā nespēj valdīt asaras. Svētdien meita pārradusies mājās, noplūdusi asinīm, asiņojušu seju un pārbijusies. Video, kuru filmējuši citi jaunieši, redzams, ka pusaudze sper ar kāju jaunākai meitenei pa galvu.

"Vesels bars stāvēja, filmēja, un viņa sita viņu. (..) Mana meita šo personu nepazīst. Konflikta tur vispār nav (..). Traumas ir ap galvu, diezgan sāpīgas. Nevar pieskarties, viss žoklis ir uzpampis. Bijām pie speciālistiem, bijām pie ārstiem, visi izraksti ir iedoti policijā uz izmeklēšanu. Katrā ziņā dvēsele bērnam ir sadragāta. Viņa šobrīd kavē skolu, viņa palikusi par kaut kādu.." sacīja cietušās meitenes mamma.

Viņa stāstīja, ka meita mājās pārradusies divas stundas pēc piekaušanas, jo uzbrucēja viņai esot sekojusi un draudējusi atriebties, ja meitene sūdzēsies.

Kamēr Latvijas Televīzija (LTV) filmēja vietu, kur svētdien meitene tika piekauta, pie žurnālistiem pienāca vairākas mammas, lai pateiktu, ka šeit ikdienā baidās laist bērnus vienus, jo katru vakaru šeit pulcējas jauniešu bari, kas uzvedas agresīvi.

Mammas stāstīja, ka par jauniešiem, tajā skaitā video redzamo meiteni, kas sit, vairākkārt ziņojušas policijai, tagad bailēs par savu un bērnu drošību lūgs pašvaldību uzstādīt videokameras. Savukārt VP par svētdien notikušo uzsākusi administratīvo lietvedību par maznozīmīgu miesas bojājumu nodarīšanu. To, vai uzbrucēja iepriekš nonākusi policijas redzeslokā, neatklāja.

"Šobrīd ir noskaidrota šīs meitenes, kura uzbruka, personība, un notiek visu apstākļu skaidrošana. Ir nozīmēta tiesu medicīniskā ekspertīze," sacīja VP Zemgales reģiona pārvaldes pārstāve Dace Kalniņa.

Policija neizslēdza, ka administratīvā lietvedība procesa laikā var pārtapt arī par kriminālprocesu.

Tikmēr šim gadījumam uzmanību pievērsusi arī VBTAI, kura pirmām kārtām aicināja pašvaldību sniegt psiholoģisko palīdzību cietušajai meitenei un viņas ģimenei, un norādīja, ka to var sniegt arī paši.

"Inspekcija ir iesaistījusies šī gadījuma izpētē un tālākā rīcībā.

Sadarbībā ar pašvaldību mēģināsim noskaidrot, kāda ir situācija plašāk, ne tikai attiecībā uz šīm divām meitenēm. Bet tas arī nav nekāds noslēpums. Grupējumi ir, tie ir faktiski katrā pašvaldībā," norādīja VBTAI Konsultatīvās nodaļas vadītāja Inga Gulbe.

Inspekcija iesaistījusies arī otras pusaudzes personības izpētē, lai saprastu agresīvās uzvedības cēloņus, kā arī aicina visas mācību iestādes, toskait bērnudārzus un pašvaldības, laikus pamanīt bērnos agresīvu un neatbilstīgu uzvedību iespējami agrāk, kamēr bērnu uzvedību vēl iespējams vērst par labu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti