Jelgavā krīzes centrā nogādā 4 bērnus no iereibušiem vecākiem un antisanitāras mājvietas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Jelgavā policisti bija spiesti nogādāt krīzes centrā četrus vienas ģimenes mazgadīgus bērnus pēc tam, kad uzgāja abus vecākus esam alkohola reibumā. Turklāt bērni atradās antisanitāros apstākļos, bet jaunākais – trīsgadīgs bērns – bija nepieskatīts ieradies alkoholisko dzērienu veikalā, informēja Valsts policija.

Valsts policijas Jelgavas iecirkņa policisti saņēma izsaukumu uz alkoholisko dzērienu tirdzniecības vietu, kura pārdevēja informēja, ka veikalā bez pieaugušas personas pavadības ienācis trīsgadīgs bērns un viņš nespēj nosaukt savu dzīvesvietas adresi, kā arī nevar pateikt, kur atrodas viņa vecāki. Notikuma vietā ieradās policisti un, kamēr likumsargi runāja ar bērnu, veikalā ienāca vīrietis, kurš viņu atpazina kā savu atvasi.  

Veicot pārbaudi, tika konstatēts, ka vīrietis atrodas alkohola reibumā, tāpēc likumsargi devās viņam līdzi uz viņa dzīvesvietu. Atklājās, ka mājās antisanitāros apstākļos dzīvo vēl trīs nepilngadīgi bērni, kas dzimuši 2011., 2013. un 2014. gadā.

Tāpat bērnu māte atradās acīmredzamā alkohola reibumā, taču viņa atteicās veikt pārbaudi, uzvedās agresīvi, turklāt vainoja vecākos bērnus, ka viņi nav pieskatījuši jaunāko atvasi, kura viena pati devusies staigāt pa Jelgavas ielām.

Ņemot vērā notikušo, policisti lēma šķirt bērnus no ģimenes, un

visi četri nepilngadīgie tika ievietoti krīzes centrā.

Savukārt vecāki par bērnu aprūpes pienākumu nepildīšanu tiks saukti pie administratīvās atbildības.

Valsts policija aicina kaimiņus un līdzcilvēkus būt vērīgiem jautājumos par bērnu aprūpi, nepalikt vienaldzīgiem un informēt par iespējamiem pārkāpumiem, jo policisti pārbauda ikkatru gadījumu, lai jaunā paaudze var dzīvot drošā vidē un bez bailēm.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti