Dienas ziņas

Talsos diskutē par veselības aprūpes pieejamību

Dienas ziņas

Koncertizrādē godina Jelgavas leģendas

Reģionālajās slimnīcās samazināts kvotu finansējums

Jēkabpils slimnīcā nemierā ar samazināto finansējumu izmeklējumiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem un 2 mēnešiem.

Reģionālajās slimnīcās nemazinās pacientu rindas pēc valsts apmaksātiem ambulatoriem pakalpojumiem. Tādas ir arī Jēkabpils reģionālajā slimnīcā, kur pauž neapmierinātību ar samazināto valsts finansējumu ambulatorajiem izmeklējumiem.

Jēkabpils reģionālajā slimnīcā ambulatoro pakalpojumu sniegšanai šogad valsts finansējums samazināts par 133 000 eiro. Pērn arī nav saņemta papildu nauda pārstrādes kvotu apmaksai 20 000 eiro apmērā.

Slimnīcas vadība ir neizpratnē: kāpēc vēl joprojām kvotu finansējumu aprēķina, ņemot vērā tikai pirmos deviņus iepriekšējā gada mēnešus, ja ir skaidri zināms, ka ziemā pacientu skaits pieaug, bet vasarā sarūk.

"Toties vasarā, samazinoties pacientu skaitam, loģiski, ka rodas neizstrāde. Pēc šādas loģikas, šādi aprēķinot nākošajam gadam samaksu, mēs varam nonākt pie nulles rezultāta, kur mēs jebkurā gadījumā iestājamies par to, lai aprēķins tiktu veikts 12 mēnešu griezumā," sacīja Jēkabpils reģionālās slimnīcas valdes priekšsēdētājs Ivars Zvīdris.

Nemitīgi visa gada garumā Jēkabpilī ir pieprasītas lora konsultācijas un operācijas. Pie ausu, kakla un deguna speciālista uz Jēkabpili brauc iedzīvotāji no visas Latgales un jau pērn rindā dažkārt bija jāgaida pat vairākus mēnešus. 

"11 bērniem, gan arī 116 pieaugušajiem nebūs iespējams veikt operācijas dienas stacionārā Jēkabpilī, pie tam, ņemot vērā – operējoša lora tuvākajā apkārtnē nav," sacīja Zvīdris.

"Ja pirms diviem gadiem 2013.gadā es ambulatori pieņēmu 2400 pacientus Jēkabpilī, tad tagad bija 3200. Un šogad būs vēl vairāk. Un rinda šobrīd ir mēnesi pie lora. Iedomājieties, ko tas nozīmē: ja jums sāp auss un jums pasaka: jūs pēc mēneša varat tikt," sacīja  Jēkabpils reģionālās slimnīcas otorinolaringologs Jurģis Urtāns.

Vēl garākas rindas pēc valsts apmaksātu pakalpojumu saņemšanas Jēkabpilī gaidāmas arī  diagnostikas, neiroloģijas un rehabilitācijas pacientu plūsmā. Iespējams, daļa no tiem dosies uz galvaspilsētu, kur finansējums kvotām pretēji reģioniem - šogad ir lielāks. Tomēr ne katram pacientam šāds ceļš ir pa kabatai vai spēkam.

"Un, ja mēs nevarēsim pieņemt pacientus, jautājums: kur viņi paliks? Es nezinu, brauks uz Stradiņiem, uz Uzņemšanas nodaļu vai nekur negriezīsies un ielaidīs komplikācijas. Varbūt viņus uz ārzemēm sūtīs ārstēties. Vai pa skuju taku sūtīs? Es nezinu. Iepriecinoša šī ziņa nav," piebilda Urtāns.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti