Dienas ziņas

Sniegputenis Kurzemē apgrūtina kustību uz ceļiem

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Traumatologi sniedz konsultācijas pansionāta iemītniekiem

Jēkabpils novadā traumatologi bez maksas konsultē pansionāta iemītniekus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 6 mēnešiem.

Jēkabpils novada pansionātā "Jaunāmuiža" labdarības akcijā ārsti sniedza bezmaksas konsultācijas pansionāta iemītniekiem, palīdzot saprast, ko iesākt locītavu un muguras sāpju gadījumā. Šādu iespēju pansionātā vērtēja kā ļoti labu iniciatīvu, jo nereti iemītniekiem pie ārsta jāgaida garās rindās.

Traumatologs ortopēds Kaspars Ūdris ir labdarības akcijas "Dzīvo vesels" iniciators. Vairākus gadus pēc kārtas viņa idejai atsaucās daudzi ārsti un medicīnas speciālisti, sniedzot Jēkabpils un tuvākās apkārtnes iedzīvotājiem bezmaksas konsultācijas un operācijas. Kovida dēļ pāris gadus akcija nenotika, un šogad rasta iespēja to organizēt citā formātā.

"Ir dažādi notikumi pasaulē, kas rada grūtības, ierobežojumus un sarežģītus momentus, tāpēc arī ārvalstu kolēģus nevar pieaicināt, kā tas bija iepriekš. Nolēmām formu pamainīt līdz brīdim, kamēr viss pasaulē stabilizēsies," stāstīja Ūdris.

Jēkabpils novada pansionātā "Jaunāmuiža" viesojās trīs traumatologi, kuri dienas laikā sniedza bezmaksas konsultācijas aptuveni 60 pansionāta iemītniekiem.

Pansionāta iemītniece Zigrīda: "Man mugura sāp kreisajā pusē, tā jau veca vaina, faktiski jau tur neko lielu es nesagaidu, ka man palīdzēs. Pasmērēt vajag. Ļoti labi tas ir, [ka dakteris brauc apskatīt]. Kur tad mēs te tiekam, kur aiziet?"

Pansionāta iemītniece Anna: "Ļoti labi, ka par mums kāds interesējas vēl."

Ar kāju, roku un muguras sāpēm ikdienā mokās daudzi pansionāta iedzīvotāji. Traumatologi uzsvēra, ka vecāka gadagājuma cilvēkiem bieži vien vairs nevar novērst sāpju cēloni, bet var vismaz uzlabot pašsajūtu. Akcijas laikā daļai pacientu tika veiktas blokādes jeb zemādas injekcijas, kas mazina sāpes.

"Iespēju robežās mēs varam uz kādu mazu brītiņu ar blokādi atsāpināt, pēc tam viņiem vajadzētu turpināt, pēc kāda laika atkal šo blokādi atkārtot, tad tā sāpe būtu mazāka un viņiem būtu vieglāk kustēties," stāstīja traumatologs ortopēds Aldis Šperliņš.

Daļai pacientu tika izrakstīti medikamenti un norīkojumi uz rentgenu un citiem izmeklējumiem. Ikdienā pansionāta iemītniekiem arī ir pieejamas bezmaksas vizītes pie ārstiem, bet iestādei pašai jānogādā klienti uz ārstniecības iestādi, turklāt pacientiem nākas gaidīt garās rindās.

"Nereti ir divi trīs mēneši, reizēm ir arī, ka pieraksta tikai uz nākamo gadu. Tā ka šodien mēs tiešām priecājamies par to, ka dakteri pie mums ir atbraukuši uz vietas," atzina pansionāta "Jaunāmuiža" darbiniece Daina Bebre.

Labdarības akcija noritēja ar Jēkabpils novada pašvaldības un Jēkabpils reģionālās slimnīcas atbalstu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti