Jēkabpils cietuma amatpersonu un prokurori apsūdz par neizpaužamu ziņu atklāšanu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Prokuratūra nodevusi Rīgas pilsētas tiesai krimināllietu, kurā apsūdzība celta Dienvidlatgales prokuratūras prokurorei un Ieslodzījumu vietu pārvaldes Jēkabpils cietuma amatpersonai par neizpaužamas ziņu, kas nav valsts noslēpums, izpaušanu, informēja prokuratūrā.

Pēc Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja veiktās izmeklēšanas minētās amatpersonas ir sauktas pie kriminālatbildības par vairāku noziedzīgu nodarījumu izdarīšanu. Krimināllikuma panta par neizpaužamas ziņu, kas nav valsts noslēpums, izpaušanu sankcija paredz sodu – brīvības atņemšanu uz laiku līdz vienam gadam, īslaicīgu brīvības atņemšanu, probācijas uzraudzību, sabiedrisko darbu vai naudas sodu.

Prokuratūrā gan neprecizēja, kāda tieši informācija atklāta, taču prokurore izpaudusi informāciju, kas bija viņai pieejama sakarā ar amata pienākumu pildīšanu, par kuras neizpaušanu viņa bija brīdināta un saskaņā ar likumu atbildīga. Šādu informāciju prokurore izpauda citai personai, nepastāvot tiesiskam pamatam.

Prokurorei kriminālprocesā piemērots drošības līdzeklis – aizliegums pildīt prokurora amata pienākumus. 

Saskaņā ar lēmumu par krimināllietas nodošanu tiesai krimināllieta pēc pirmstiesas procesa pabeigšanas vietas nodota izskatīšanai Rīgas pilsētas tiesai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti