Dienas ziņas

Patēriņa cenu inflācijas rekords – 22,2 %

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Jēkabpils – pret azartspēlēm

Jēkabpilī vietvara turpina centienus azartspēļu zāļu ierobežošanai

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 8 mēnešiem.

Jēkabpils novada pašvaldība turpina cīņu pret azartspēlēm. Vietvara izstrādājusi noteikumus, lai panāktu, ka azartspēļu zāles neatrastos pilsētas centrā, bet gan tālāk no vietām, kur ikdienā ir liela cilvēku kustība. Pagaidām vietvara nav saņēmusi pozitīvu atzinumu no Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM).

Jēkabpils novadā šobrīd ir piecas azartspēļu zāles, un visas atrodas novada centrā – Jēkabpils pilsētā. Vairākas no tām ir netālu no daudzdzīvokļu ēkām un veikaliem, bet viena atrodas ļoti tuvu izglītības iestādei – ielas pretējā pusē.

Jēkabpils novada pašvaldība izstrādājusi saistošos noteikumus ar mērķi ierobežot azartspēļu vietas.

Šobrīd spēkā esošajā Azartspēļu un izložu likumā ir definētas ēkas, kurās nedrīkst organizēt azartspēles, bet pašvaldības drīkst paredzēt papildu nosacījumus – novads vēlas ap šīm ēkām noteikt teritorijas, kurās arī nedrīkstētu atrasties spēļu zāles.

Jēkabpils novada domes deputāts Ainars Vasilis (Latvijas Zaļā partija) vērtēja: "Mēs iestrādājām apdzīvotās vietās un pilsētās 600 metrus un ārpus apdzīvotām vietām – 1,2 kilometrus. Tāds ir mūsu uzstādījums. Tā doma ir tāda – ja tu gribi apmeklēt šādu iestādi, tev būtu speciāli jābrauc ar savu transportu, – tur neiet sabiedriskais transports, tur neiet vēl kas. Tādas vietas ir."

Arī sastaptie iedzīvotāji atbalsta pašvaldības nostāju, sakot, ka azartspēļu izplatība ir jāierobežo, norādot, ka tās nekādu labumu cilvēkiem nedod.

Tikmēr VARAM valsts sekretāra vietniece reģionālās attīstības jomā Ilze Oša komentēja: "Šiem attālumiem var būt situācija, kad faktiski nepaliek tāda teritorijas daļa, kur šo pakalpojumu var nodrošināt. Tas ir tas, ko mēs paskatīsimies. Vietas vai teritorijas definēšana, kur to nedrīkst, ir jāpamato, un jāpamato nevis ar vispārīgu secinājumu, ka sabiedrībai tas nav labi, bet jāpamato ar konkrētākiem pamatojumiem."

Tomēr Jēkabpils novada pašvaldība nepiekrīt ministrijas iebildumiem un ir atkārtoti iesniegusi izskatīšanai saistošos noteikumus bez grozījumiem teritorijas plānojumā.

Vasilis pauda: "Katra pašvaldības iniciatīva, ja viņa grib ierobežot šīs azartspēles, tiek slāpēta."

Ministrijā gan tam nepiekrīt, uzsverot, ka, piemēram, Salaspils novads nesen izstrādājis tiesiski atbilstošu regulējumu azartspēļu ierobežošanai, ko ministrija arī apstiprinājusi.

Vienlaikus ir vietvaras, kas jau ilgstoši cenšas panākt azartspēļu ierobežojumus, piemēram, Līvānos jau trešo reizi mēģina panākt azartspēļu ierobežošanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti