Jēkabpilī novusu apvieno ar BMX

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem.

Jēkabpils jauniešu dienu sporta sacensības „Ghetto Games” pirmo reizi kļuvušas starptautiskas. Šis ir trešais gads, kad pilsētas jauniešu dome un draugu kompānija „Ghetto Games” pulcē dalībniekus populārajām sacensībām.

Pasākuma gaisotne bija uzlādēta ar jauniešu enerģiju, adrenalīnu un sacensību garu. Katrs individuāli un arī komandu spēlēs varēja pārbaudīt prāta un ķermeņa veiklību un spēku. Kopā 11 disciplīnās – gan tik ekstrēmos sporta veidos kā BMX frīstails un skrituļslidošana, gan hip-hop dejās, armreslingā, komandu sacensībās, šahā, novusā. Starta pozīcijas ieņēma aktīvi jaunieši no Latvijas, gan arī Lietuvas, Igaunijas, Krievijas, Polijas un Zviedrijas.

„Šis pasākums pirmo reizi ir starptautisks, un ar pašvaldības līdzfinansējumu mēs šogad esam attīstījuši arī pilsētas, un īpaši stadiona infrastruktūru. Esam izbūvējuši ielu vingrošanas laukumus, āras dušas, kā arī pārvietojamās tribīnes, kuru konstrukcija ir tāda, ka tās var tikt izmantotas arī citos kultūras pasākumos pilsētā, ” stāsta Lelde Nitiša, Jēkabpils jauniešu domes priekšsēdētāja.

Dalībnieku skaita ziņā populārākie “Ghetto Games” sporta veidi ir basketbols un florbols, taču „Ghetto Games” komanda aktīvi strādā pie katra sporta veida attīstības.

Raimonds Elbakjans, “Ghetto Family” galvenais organizators pauž cerību, ka nākotnē organizatori arī spēs uz Jēkabpili piesaistīt vēl vairāk dalībniekus. Tas ir vairāk vai mazāk atkarīgs no atsauksmēm, jo infrastruktūra ir lieliska, vienlaicīgi var notikt tik daudzi pasākumi.

Lai arī pasākuma dienā valdīja tveice, dalībnieku atsauksmes par sacensībām bija ļoti labas. Dalībnieki min iemeslus, kas viņus piesaista „Ghetto Games”.

Evitai no Ķekavas patīk tieši ekstrēmā skrituļslidošana: „Pirms pāris gadiem ļoti ieinteresēja, kā pie skolas braukā puiši, un izdomāju no klasesbiedra paķert viņa vecās slidas - nopirku par salīdzinoši lētu naudu un sāku braukāt, sāku mācīties. Man ļoti patīk, jo šodien ir mans pirmās sacensības, ir arī liels stress.„

Sergejs, hip-hop dejotājs no Daugavpils, atklāj, ka piedalās jau otro gadu: „Šeit ir tik forša mūzika, tik jauki cilvēki, it sevišķi Jēkabpilī. Šeit vienmēr atbalsta, to vienkārši ir grūti aprakstīt, cik lieliska atmosfēra šeit valda! Es braukšu uz šejieni katru gadu, lai jautri pavadītu laiku, lai padejotu un lai vienkārši gūtu baudu!"

„Daudzi dejotāji šeit sanāk kopā, atbrauc dejotāji no dažādām valstīm. Man patīk, ka pasākums notiek ārā. Tas ir interesanti tāpēc, ka ir vasara un mēs varam dejot šeit, nevis iekstelpās”, stāsta Peppi, hip-hop dejotāja no Rīgas

Paši jēkabpilieši cer, ka “Ghetto Games” viņu pilsētā pulcēs sportiskus jauniešus no visas Latvijas un arī ārzemēm vēl ne vienu reizi vien, un pilsēta varētu kļūt par Zemgales – Latgales galvaspilsētu šīm sacensībām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti