Jēkabpilī brūk vecās būves; dome paredz dažu degradējošo graustu nojaukšanu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem un 2 mēnešiem.

Graustu pietiek visās lielpilsētās, tajā skaitā Jēkabpilī. Taču pašā pilsētas centrā esošajai, pašvaldībai piederošajai, vēsturiskajai mājai nesen nobruka krietns sienas gabals – ķieģeļi un apmetums, arī pārējā sienas daļa ir saplaisājusi, kas liecina, ka mājai steidzami nepieciešama rekonstrukcija. 

Aptuveni pirms simts gadiem celtajā mājā atrodas vairākas iestādes, tajā skaitā Sabiedriskās kārtības sektors, Uzņēmumu reģistrs, kā arī grāmatnīca. Tomēr Jēkabpils pilsētas pašvaldība šogad budžetā nav paredzējusi līdzekļus sev piederošo ēku rekonstrukcijai vai remontam.  

Par vidi degradējošām būvēm un to, ko ar tām darīt, Jēkabpilī runāts ne pirmo gadu. Remonts būtu nepieciešams vairākām pašvaldībai piederošajām ēkām, tajā skaitā namam Brīvības ielā, kur izvietojušās dažādas biedrības un Sociālais dienests, taču budžetā šim mērķim līdzekļi nav paredzēti.

Toties ir dažu deputātu atbalstīti plāni par pilsētvidi degradējošu būvju likvidēšanu vai vismaz norobežošanu. Tiesa, tas saistīts ar sarežģījumiem, jo šīs nepabeigtās jaunbūves – piecstāvu celtnes, vai jau gadiem ilgi neizmantotas ēkas parasti pieder privātīpašniekiem, savukārt tos ir grūti sameklēt.

Neiedarbojas arī administratīvie sodi, jo tiem pēc gada iestājas noilgums. Līdz šim bijis tikai viens konkrēts pozitīvs risinājums – nojauktas divas bijušās „Latvijas naftai” piederējušās degvielas uzpildes stacijas.

Deputāti uzsver, ka skats, iebraucot Jēkabpilī, piemēram, no Ļaudonas puses, ir visai nepievilcīgs, to pašu var teikt par graustiem pašā pilsētas centrā – nelīdz ne aiznaglotie logi, ne aizmūrētās durvis, šis jaunbūves pārvēršas par bezpajumtnieku mitekļiem.

Konkrēta risinājuma, kā rīkoties, pašvaldībai pagaidām nav, kaut arī Tautsaimniecības un attīstības komitejā izstrādāta rīcības programma. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti