Dienas ziņas

Jauniešus motivē mācīties un iesaistīties darba tirgū

Dienas ziņas

Filologi Daugavpilī apgūs ķīniešu valodu

Mācību gadu beidz ar futbola festivālu

Jaunpilī skolēnus vasarā mudina nodarboties ar sportu, nevis sēdēt pie datora

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem un 11 mēnešiem.

Skolēni, kuriem nav izdevies atrast darbu, kā arī tie, kuri strādāšanai ir par mazu, nereti pārāk daudz laika pie datora pavada arī brīvlaikā. Lai jauniešus pārliecinātu, ka vasarā daudz aizraujošāks ir sportiskās aktivitātēs pavadīts laiks, Jaunpilī otrdien, 30.maijā, notika futbola festivāls. Tajā piedalījās tikai skolēni, kuri visas dienas garumā spēlēja futbolu, meta soda metienus basketbolā un skrēja stafetes.

Vairāk nekā 200 Jaunpils vidusskolas audzēkņu šo dienu iesāka ar kārtīgu iesildīšanos, lai pēc tam turpinātu ar futbola spēli un citām sportiskām aktivitātēm.

Lai spēku samērs būtu līdzvērtīgs un nezustu vēlme kopā darboties gan lieliem, gan maziem, tiek izveidotas tikai divas komandas. Tādējādi punktus savai komandai pelna gan pirmklasnieki, gan vidusskolēni. 6. klases skolniece Aivija norāda, ka ir svarīgi, kurš uzvarēs futbola spēlē. Tomēr svarīgāk – vai cīņa būs sīva.

Ideja mācību gadu noslēgt ar futbola festivālu radās tikai pirms gada dibinātajai biedrībai “FK Jaunpils”, kuri cenšas šo sporta veidu iedzīvināt novadā, un tādējādi  mēģina skolēniem parādīt, ka vasara pie datora ir zudusi vasara.

“Es uzskatu, ka jebkura ārā pavadīta minūte - vienalga, vai tas ir futbols vai basketbols, vai skriešana - ir ļoti noderīgi pašam jaunietim. Varbūt viņš aizdomāsies, ka ir foršāk būt ārā, nevis iekšā,”

saka biedrības “FK Jaunpils” valdes priekšsēdētājs Sandris Grīnfogels.

Gan pedagogi, gan arī vairums vecāku šādu ideju atbalsta un ir gatavi arī turpmākajai sadarbībai. “Bērniem trūkst šo aktivitāšu, lielai daļai trūkst. Es arī pati strādāju skolā un arī kā skolotāja redzu lielākajās klasēs, ko nozīmē, kad bērni nav pieradināti pie sporta,” norāda trīs bērnu mamma skolotāja Zita Krūmiņa.

Organizatori iecerējuši, ka futbola festivāls Jaunpilī mācību gada noslēgumā kļūs par tradīciju, bet, lai bērniem atgādinātu par sportisko garu visa gada garumā, kauss uzvarētājkomandai tikšot pasniegts 1. septembrī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
%;">
Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti