Jaunos VID pārvalžu vadītājus meklēs konkursos

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Jaunveidojamās Valsts ieņēmumu dienesta (VID) struktūrvienības – Nodokļu un muitas policijas pārvalde un Iekšējās drošības pārvalde – darbu sāks no nākamā gada 1. janvāra. Sākotnēji abas struktūrvienības vadīs pienākumu izpildītāji, bet jaunos abu pārvalžu vadītājus plānots izraudzīties konkursa kārtībā. Jaunveidojamajā VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldē tiks veidotas 328 štata vietas, bet Iekšējās drošības pārvaldē, kas būs tieši pakļauta dienesta ģenerāldirektoram, būs 29 štata vietas.

Tikai ceturtdien, 3. novembrī, proti, nepilnu diennakti pirms publiskoti plāni par to, kā noritēs VID iecerētā Finanšu policijas un Muitas policijas pārvalžu reorganizācija, abas apvienojot vienā Nodokļu un muitas policijas pārvaldē, reorganizējamajās struktūrvienībās strādājošie iepazīstināti ar konkrētiem dienesta vadības plāniem. Izmaiņas VID struktūrā paredz šovasar pieņemtie likuma grozījumi, kas ilgāku laiku bija iestrēguši Saeimā. VID ģenerāldirektore Ilze Cīrule ir apņēmusies nepilnu divu mēnešu laikā reorganizāciju pabeigt.

"Līdz šī gada beigām ir jāpabeidz visi tehniskie darbi, lai saņemtu pagaidu akreditāciju no Drošības policijas un Satversmes aizsardzības biroja," teica Cīrule.

Reorganizācijas rezultātā savus līdzšinējos amatus zaudēs gan Finanšu policijas pārvaldes priekšnieks Edijs Ceipe, gan Muitas policijas pārvaldes vadītājs Kaspars Podiņš. Abi gan turpinās darbu VID, sola Cīrule: 

"Ceipes kungs pāries strādāt uz Muitas pārvaldi, ieņemot Muitas pārvaldes direktora vietnieka amatu, bet Podiņa kungs turpinās darbu apvienotajā Nodokļu un muitas pārvaldē."

Pirmajā laika posmā pēc reorganizācijas Podiņam plānots uzticēt jaunveidojamās Nodokļu un muitas policijas pārvaldes direktora amatu. Tikmēr viņa galvenais uzdevums būšot mobilizēt apvienotās struktūras spēkus un saliedēt kolektīvu. Daļai darbinieku apvienotajā struktūrā gaidāms arī pazeminājums amatā. Pēc tam, kad konkursā būs atrasts jauns pārvaldes vadītājs, Podiņš varētu kļūt par viņa vietnieku.

Iespējams, pēc kriminālprocesa pabeigšanas darbu jaunveidojamajā struktūrvienībā varēs turpināt arī Maksims un Kristīne Bogdanovi, kas no amatiem atstādināti šovasar, kad Drošības policija sāka kriminālprocesu par valsts noslēpuma apzinātu izpaušanu. VID juridiskais konsultants Māris Knoks uzsver, ka jau sākusies reorganizējamo pārvalžu darbinieku izvērtēšana.

"Tas pamatprincips šajā reorganizācijā ir tas, ka tiem cilvēkiem, kas ir iepriekšējās profesionālajās jomās un kuri ir strādājuši daudz vairāk par citiem, tiem ir priekšrocība un viņi prioritārā kārtībā tiek vērtēti uz amatiem attiecīgajās profesionālajās jomās. Proti, reorganizācija nekādā gadījumā netiek izmantota kā iespēja pārlikt cilvēku no vienas profesionālās jomas uz citu," teica Knoks.

Kopumā jaunajā Finanšu un muitas policijas pārvaldē būs 328 štata vietas un reorganizācijas rezultātā darbinieku skaits netiks samazināts, taču daļa varētu zaudēt civildienesta ierēdņa statusu.

"Mēs šīs reorganizācijas rezultātā nevienu neesam paaugstinājuši amatā. Mēs šīs reorganizācijas rezultātā cenšamies saglabāt cilvēku līdzšinējo ieņemto amatu līmeni, bet, ja uz kādu amatu ir bijusi lielāka konkurence, proti, vairāki cilvēki, kuri varētu pretendēt uz vienu amatu, tad nākamajās nedēļās tiks pabeigta šo cilvēku kvalifikācijas izvērtēšana. Un pēc kvalifikācijas rādītājiem tiks izlemts, kuram ir tiesības palikt līdzšinējā līmenī un kuram ir tiesības iet uz nākamo zemāko līmen," skaidroja Knoks.

VID ģenerāldirektora tiešā pakļautībā strādājošo Iekšējās drošības pārvaldi līdz jauna direktora atrašanai konkursa kārtībā vadīs Natālija Dolgova. Nedz viņai, nedz Finanšu un muitas policijas pārvaldes direktora pienākumu izpildītājam Kasparam Podiņam netiks liegts piedalīties konkursā uz pārvalžu direktoru amatiem.

Podiņš gan vairījās atklāt, vai piedalīsies konkursā. Tikmēr Ceipe neizslēdza iespēju, ka varētu pieteikties konkursā arī uz apvienotās pārvaldes vadītāja amatu. Nav gan zināms, kad tieši šie konkursi tiks izsludināti.

"Svarīgi, lai [konkursā] pieteiktos cilvēki gan no iekšienes, gan no malasm un tad mēs tiešām varētu izvērtēt un salīdzināt, un izvēlēties to vislabāko. Jo, protams, būtu ļoti liels prieks un gandarījums, ja konkursā uzvarētu kāds no mūsu iekšējiem cilvēkiem. Bet tad tiešām, ja viņš būtu pierādījis, ka spēj būt labāks par tiem, kas darbojas kaut kur ārpusē – iekšlietu sistēmā vai kaut kur citur," sacīja Cīrule.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti