Jaunnedēļ Rīgā sāksies pieteikšanās bezmaksas latviešu valodas kursiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 5 mēnešiem.

No pirmdienas, 9. janvāra, atvērs pieteikšanos Rīgas pašvaldības projektu konkursā "Latviešu valodas apguves nodrošināšana Rīgas pilsētas iedzīvotājiem" atbalstītajiem bezmaksas latviešu valodas kursiem, informēja Rīgas dome.

Pirmdien sākas pieteikšanās latviešu valodas kursiem Rīgā
00:00 / 02:47
Lejuplādēt

Līdz novembrim apmācības šajos kursos plānots nodrošināt vismaz 600 iedzīvotājiem.

Bez maksas latviešu valodu ir iespēja apgūt tiem, kas deklarējuši savu dzīvesvietu Rīgā, kā arī Ukrainas civiliedzīvotājiem, kuri dzīvo Rīgā un var apmeklēt Rīgas pašvaldības organizētus kursus. Kursi ir pieejami pieaugušajiem Rīgas iedzīvotājiem, izņemot skolēnus un bezdarbniekus. Valodas apguve tiks nodrošināta A un B līmenī.

Būs gan rīta, gan vakara, gan attālinātu mācību grupas. “Ir plānoti divi mācību posmi: pavasara posms līdz Jāņiem un rudens posms, kas sāksies jūlijā, augustā un beigsies novembrī. Mācību ilgums – no 80 līdz 120 stundām, katram mācību centram ir sava programma,” pastāstīja Apkaimju iedzīvotāju centra Integrācijas speciāliste Irina Vasiļjeva.

Šis ir gads, kad arī mazākumtautību skolas sāk pakāpenisku pāreju uz mācībām latviešu valodā, tāpat Latvijā ir lielā skaitā ieradušies kara bēgļi no Ukrainas. Pašvaldības darbiniece skaidroja, ka Rīgas domes kursi esot populāri augsto kvalitātes prasību dēļ. Pretendentiem, kuri neiekļūst pamatsarakstā, organizatori parasti veidojot rezerves sarakstu.

Šo kursu uzdevums ir uzlabot latviešu valodu, tie nav paredzēti naturalizācijas vai kādu citu eksāmenu kārtošanai.

Šogad konkursā atbalstīti četri projekti par kopējo summu 98 605 eiro.

Informācija par pieteikšanos, tajā skaitā kontakttālrunis un izglītības iestāžu atrašanās vietas, pieejama interneta vietnē "apkaimes.lv" sadaļā "Integrācija", apakšsadaļā "Latviešu valodas kursi".

Valodas apmācības vietu Rīgas iedzīvotāji paši varēs izvēlēties atbilstoši pievienotajam sarakstam. Pieteikšanās notiek, pašam dalībniekam sazinoties ar izvēlēto izglītības iestādi vai nu elektroniski, vai pa norādīto tālruni.

Pašvaldība kopš 2010. gada īsteno projektu konkursu, kurā piešķir finansējumu izglītības iestādēm latviešu valodas apguves nodrošināšanai pieaugušajiem Rīgas iedzīvotājiem. Kopš 2010. gada kursus kopā pabeiguši vairāk nekā 14 000 rīdzinieku.

Arī citi kursi latviešu valodas apguvei

Līdzīgus kursus – specifiski Ukrainas civiliedzīvotājiem – pavasara pusē sadarbībā ar Kultūras ministriju organizēs arī Sabiedrības integrācijas fonds. Tie gan vēl nav izziņoti, toties ir izsludināta pieteikšanās latviešu valodas kursiem reemigrantiem, informēja fonda runaspersona Zane Jēkabsone.

Bezmaksas latviešu valodas kursi notiek arī citās pašvaldībās. Valodu, bez šaubām, tāpat var mācīties arī maksas kursos un individuāli, pēc Latviešu valodas aģentūras izveidotajiem modernajiem mācību līdzekļiem.

Orientēties piedāvājumā tomēr nav viegli, jo pašlaik valstī nav vienas koordinējošas instances latviešu valodas apguvei. “Ir viena institūcija, kas nodarbojas ar pedagogu apmācību, citi, kas nodarbojas ar trešvalstniekiem, milzīgs skaits iesaistīto institūciju. Ir IZM, KM, SIF – ļoti plašs iesaistīto loks,” pastāstīja uzsvēra organizācijas „Gribu palīdzēt bēgļiem” pārstāve Linda Jākobsone-Gavala.

Vajadzība pēc valsts valodas politikas īstenošanas koordinācijas stiprināšanas uzsvērta arī jaunās valdības deklarācijas 54.punktā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti