Jaunmārupes pamatskolā aizkavēta ēkas nodošana ekspluatācijā, to kavē drošības apsvērumi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Atkārtoti kavējas Jaunmārupes pamatskolas nodošana ekspluatācijā, un atsevišķu klašu skolēni jau pusgadu mācās SIA „Sabiedrība Mārupe” telpās, par kuru nomu dome maksā vairāk nekā 3000 eiro mēnesī. Lauvas tiesa būvdarbu jau esot pabeigti, taču ēkas nodošanu ekspluatācijā kavējot papildu ekspertīzes. Tās nepieciešamas, jo uzņēmums, kas piegādājis ēkai metāla konstrukcijas, norādījis uz to iespējamu nedrošību. Satraukti par ilgstošo kavēšanos ir skolēni un viņu vecāki.

Jaunmārupes pamatskolā lielie būvdarbi jau esot beigušies, tomēr pirmdien tur vēl atradās būvnieki, kas veic pēdējos siltināšanas darbus metāla konstrukcijām, kas savieno gaisa tuneli starp abām pamatskolas ēkām. Ēka gan joprojām nav nodota ekspluatācijā, un skolēni šeit vēl nemācās.

Kopš septembra atsevišķu klašu skolēniem nodarbības notiek SIA „Sabiedrība Mārupe” telpās, uz kurām bērnus ik dienu nogādā autobuss. Mācību process gan noritot, tomēr bijušajās lauksaimniecības produktu ražotāja telpās nav ne ēdnīcas, ne sporta zāles, turklāt to noma izmaksā salīdzinoši dārgi, vairāk nekā 3000 eiro mēnesī.

6.klases puišiem šeit notiek mājturība. „No sākuma mēs bijām tajā skolā, uz šejieni vēl nebraucām. Pēc tam mēs sākām braukt uz šejieni, jo mums mājturībā nebija aprīkojumu, kur likt,” stāsta Valters.

Gan viņš, gan citi klasesbiedri ar nepacietību gaida, kad varēs doties uz izremontēto skolu, jo tas bērniem un viņu vecākiem solīts jau 2014.gada 1.septembrī, tad 2015.gada septembrī, bet pēcāk šī gada janvārī.

„Jā. Te ir par maz vietas. Visu aizņem sīkie. Piecas pirmās klases šitik mazā ēkā! Tā mums apmēram iet te. Iepriekš bija februāra sākumā, tagad marta sākumā, un droši vien būs pirmajā septembrī. Apmēram tā arī būs,” norāda Valters.

Skolas direktore Iveta Timule atklāj, ka pati jaunajā ēkā šogad esot bijusi un tur jau aizvesta daļa mēbeļu, piemēram, galdi un interaktīvās tāfeles, bet pagaidām nekas cits neatliekot, kā atkārtoti gaidīt. „Šādā sistēmā mēs mācāmies jau no 1.septembra, mācību process notiek, un šobrīd vienkārši gaidām, kad mēs varēsim uzsākt mācības jaunajā skolas ēkā. Vecāki tieši tāpat kā skolotāji gaida,” norāda Timule.

Ēkas nodošanu ekspluatācijā kavējot drošības apsvērumi. Metāla konstrukciju piegādātājs SIA „ARMETS-A” paziņojis, ka atsauc dokumentus, kas iepriekš apstiprinājuši konstrukciju atbilstību drošības prasībām, un pašlaik tiekot veikta objekta pilna ekspertīze. Līdz tās beigām ekspluatēt ēku aizliedzis Būvniecības valsts kontroles birojs. Līdz ar to atkārtoti nav skaidrības, cik ilgi skolēniem un skolas darbiniekiem nāksies gaidīt.

Divstāvīgās „Sabiedrība Mārupe” telpu īres izmaksas ir salīdzinoši dārgas. „Šī īres maksa ir daudz lielāka, nekā mēs septembrī vienojāmies. Toreiz mēs vienojāmies par ārkārtas situāciju, tad bija pie 3000. Tagad acīmredzot tirgus ir lielāks un ēku cena – pieaugusi. Nomas maksa pieaugusi. Nav svarīgākais šī īres maksa, bet, lai bērniem būtu laba vide, kurā viņiem būtu ērti mācīties,” stāsta Mārupes domes priekšsēdētājs Mārtiņš Bojārs (Latvijas Zemnieku savienība). Faktiski par īri tagad maksā paši mārupieši.

Pozitīvu atzinumu par jaunās skolas ēkas stāvokli līdz šim esot devis Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests un Veselības inspekcija.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti