Dienas ziņas

Lūdz ziedot šķīstošo kafiju un ar karstu ūdeni aplejamu pārtiku

Dienas ziņas

"Progresīvie" vēlas strādāt valdībā

Apzagti Ukrainai paredzētie auto

Jaunmārupē apzagtas Ukrainas aizstāvjiem paredzētās automašīnas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Jaunmārupē šonedēļ apzagtas Ukrainas aizstāvjiem paredzētās automašīnas.

Valsts policijā informēja, ka naktī uz 4. oktobri apzagtas automašīnas, kas bija paredzētas palīdzībai Ukrainā.

Olaines iecirknī sākts kriminālprocess, tiek noskaidroti apstākļi un motīvi. Policijai patlaban nav informācijas par kopējo zaudējumu apmēru.

Likumsargi aicina atsaukties ikvienu, kurš var sniegt izmeklēšanai noderīgu informāciju, zvanot pa tālruņa numuriem 67950255, 67085938 vai 110.

Tā saucamā "Tvitera konvoja" organizators Reinis Pozņaks sociālajos tīklos vēsta, ka nozagti kopumā 18 akumulatori un viens riteņu komplekts. Pozņaks arī pateicies sabiedrībai par atbalstu, kura jau paspējusi sagādāt jaunus akumulatorus.

"Jāsaka tiem zagļiem paldies. Notikums atkal atgādināja, cik mēs esam forša valsts. Milzīgs paldies visiem par atbalstu! Pārfrāzējot premjeru – akumulatoru ir tik daudz, kā nekad nav bijis," izteicies Pozņaks.

"Tvitera konvoja" organizators Reinis Pozņaks
00:00 / 00:31
Lejuplādēt

Portālā "ziedot.lv" jau kopš aprīļa ir iespējams atvēlēt ziedojumus "Twitter konvojs Ukrainai" projektam, kas paredzēts Ukrainas aizstāvjiem. Šajā projektā tiek gādātas ātrās palīdzības mašīnas, džipi prettanku ieroču pārvietošanai, kā arī busiņi apgādēm un pozīciju maiņām.

Līdz šim Ukrainā nogādāti simtiem spēkratu. Kopumā šim mērķim ziedoti 315 040 eiro.

Līdz šim šķita, ka cilvēki neaiztiks automašīnas, redzot, ka tās paredzētas Ukrainai. Taču nu tās būs jāuzmana, atzina "Twitter konvoja" pārstāvji.  

"Twitter konvojs Ukrainai" pārstāvis Mārtiņš Dzenītis norādīja: "Mūsu mehāniķi gribēja braukt kārtējo mašīnu iekšā pārbaudīt. Nelec. Nu mēģinās otru, tā arī nelec. Sāka skatīties, ka veselam baram mašīnu ir pavērts priekšējais motora pārsegs. Tad secināja, ka visām tām mašīnām, kam haube vaļā, ir nozagti akumulatori."

Nozagt 21 akumulatoru un vienu riepu komplektu nevar ātri. Acīmredzot zagļi iepriekš bija skatījušies un gatavojušies.  

Dzenītis stāstīja: "Viss ir smuki atskrūvēts. Nekas nav nogriezts. Šai automašīnai ir izsists logs. Iekšā bija labu riepu komplekts. Cilvēki, nosauksim viņus tā, paņēmuši riepas. Bija plānots tās riepas aizvest uz Ukrainu. Tajā paša laikā blakus tās riepas stāv. Tās neviens nav aizticis, kādam ļoti vajadzēja tieši vieglajai automašīnai."

Frontei paredzētie apvidus auto stāv ceļa malā. Iespējams, kāds Jaunmārupes iedzīvotājs, garām braucot, naktī no pirmdienas uz otrdienu ir redzējis ko aizdomīgu. Iespējams, zagļi akumulatorus aiznesuši metāllūžņu uzpircējiem. 

Dzenītis sacīja: "Ja jums pēdējās divās dienās atvesti kādi 20 akumulatori, turklāt  daudzmaz vienādi, tad varbūt dodiet ziņu policijai. Ja nu tie akumulatori ir kaut kur tepat rajonā, tad nu pa nakti atnesiet atpakaļ. Uzskatīsim, ka ar to lieta būs beigta."

Šis ir pirmais nepatīkamais atgadījums, ar ko saskārusies "Twitter konvojs Ukrainai " komanda un brīvprātīgie, kas jau pusgadu remontē un ved automašīnas ukraiņu karavīriem. 

"Vēl nepatīkamāk tas ir cilvēkiem, kas ir ziedojuši naudiņu, mašīnas, lai var aizbraukt uz Ukrainu. Protams, ka visi esam uz pozitīva viļņa, ka liekas, ka darām pareizu lietu un atbalstām ukraiņus šajā cīņā. Pirmā lielā darvas karotīte, bet neko. Akumulatori būs vietā, mašīnas vedīsim, viss turpināsies," pauda Dzenītis. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti